Saage tuttavaks – dr Kiisu!
Juba Hippokratese aegadel teati, et koduloomad mõjuvad hästi pererahva meeleolule ja tervisele. Neist ühte võib aga pidada nn laia profiiliga spetsialistiks. See on kass – kõige tavalisem, samal ajal inimese vähematest neljajalgsetest sõpradest üks müstilisemaid…
Kass on soojakotist tõhusam
Praktikas on ammu tõestust leidnud, et kass on suurepärane füsioterapeut. Ta mõjub kordi efektiivsemalt kui soojenduskott näiteks artriidi ja neerupõletike puhul. Ka on ta asendamatu kardioloog. Südame rütmi kergete häirete puhul mõjub tablettidest tunduvalt tervislikumalt lihtsalt kassi silitamine. Veelgi parem, kui lubate tal lesida oma südame piirkonnas.
Kui kummitab ateroskleroos, siis on heaks profülaktikaks kassi silitamine iga päev 5–7 minutit. Kui aga tõbi juba kallal, tuleks lisaks silitamisele lasta kassil magada oma pea ligi, teda aeg-ajalt kõrva tagant kudistades. Asendamatu on kass ka gastroenteroloogina. Kui esineb probleeme näiteks maksaga, võta sisse mugav seliliasend, kutsu kassi, ja võid veenduda, et ta seab sisse end sinu kõhul või ribidealuse paremal küljel.
Kas oled tähele pannud, kuidas kass mõnikord tammub kaua sinu põlvil või süles, nagu enesele mugavamat kohta otsides? Ära siis püüa teda minema peletada või vägisi paigale suruda. Sest tegelikult pole selline „tampimine“ neljajalgse tohtri tuju, eriti siis, kui juhtud kõhuli lamama ja tema muudkui turnib sinu jalgadel. See tähendab, et ta on sinust enesest terasemalt ära tundnud, et on tekkimas probleeme bronhidega, ähvardavad osteokondroos või liigestevalud, ja püüab neid masseerimisega ennetada.
Kass peletab valu
Valudega, mis tulenevad närvisüsteemi ülekurnatusest, stressist, neuroosidest, võitleb kass oma rahustava nurrumisega, katsub valutavat kohta hellalt käpaga, ise sulle otse silma vaadates, pilgul, mis tahaks nagu öelda, et tema teab paremini. Sügavast depressioonist saad kiiremini välja, kui mängid kassiga iga päev veerand tundi, räägid temaga, lased tal enese juures olla nii palju kui ta ise seda tahab. Tema tervendav energeetika on müstiliselt mõjuvõimas, pealegi – ta teabki meist paremini seda, mida me ise enese kohta ei tea.
Nii et kui kass visalt püüab asendit sisse võtta sinu keha mõnel konkreetsel piirkonnal, ära seda ignoreeri. Mõni tõbi võib pikka aega hingitseda ilma konkreetsete sümptomiteta. Kass kui hiilgav diagnostik tunneb selle ära ja püüab oma energeetikaga tõbe peletada.
Lapsed mõistavad kasse paremini
Teadlaste väitel mõistavad kasse kõige paremini kuni seitsmeaastased lapsed, kel teadvus ja alateadvus pole teineteisest veel sellise barjääriga lahutatud nagu täiskasvanutel. Väike inimene oskab kasside keelt – ta saab aru, mida too käitumisega öelda tahab. See mõistmine on vastastikune – täiskasvanud kassid suhtuvad titadesse sageli nagu omaenese lastesse. Hoolitsevad nende eest ja kaitsevad, pahandades ilmselgelt vanemate peale, kes põngerja peale häält tõstavad või teda koguni löövad.
Mis puutub aga kasside tohterdamisse, siis seda valdavad kõik kassid, vähemal määral aga eksootilised tõud, kes on oma kodumaast lahutatud. Tähtis on vaid see, et kassi ja peremehe armastus oleks vastastikune. Kõige tugevamad ravitsejavõimed on kodututel kassidel kui loodusega tugevavamini seotutel.
Ka on neil veel üks müstiline omadus – nad valivad enesele ise õige peremehe. Nii et kui pimedal sügisõhtul kuuled kuskilt haledat näugumist ja avastad märja ja külmetava kassiniru, pista ta põue ja vii koju! Ilmselt on tema määratud sind päästma mõnest õnnetusest, mis varitseb sind ja sinu kodu.
NB! Loe ka:
Imeline kiisu