Sarimõrvar-mürgitaja Marie Becker
Võimalik, et pillav elulaad, piiritu lõbujanu ja armastus oma armukese Beyeri vastu olid need tegurid, mille koosmõjul sai Marie Alexandrine Beckerist suurim sarimõrvar Teise maailmasõja eelses Belgias.
„Range pilguga” Marie Becker sündis 1877. aastal. Ta oli abielus ja elas koduperenaise silmapaistmatut elu. 1932. aastal armus 55-aastane Marie nagu keevaline teismeline hea välimusega 46-aastasesse kaupmehesse Lampert Beyerisse. Marie lootis, et Beyer võtab ta naiseks, kui ta oma mehest lahti saab. Et oma eesmärki saavutada, mõtles Becker välja saatanliku plaani. Ta mürgitas oma mehe, kes tema armuafäärist mitte midagi ei teadnud. Perekonnatuttav abielumehest arst, keda Marie oli sageli „armuasjades aidanud”, andis sõbramehe poolest pikema jututa välja surmatunnistuse, millele märkis „loomulik surm”. Marie avastas üllatusega, kui kerge oli tülikaks muutunud mehest lahti saada. Üsna pea muutus aga ta ise Beyerile üleliigseks ja Becker mürgitas ka tema. Seegi kord kirjutas lahke arst välja surmatunnistuse.
Vananeva naise jaoks algas nüüd kihvtine teine noorus. Ta püüdis tasa teha kõike, mis varem oli tegemata jäänud. Teda võis kohata kallites restoranides, kus ta suurilmadaami mängis. Ta nautis oma uut elu, nii kuidas oskas. Raha selleks hankis ta väga lihtsalt. Ta võttis hooldada vanureid, kes maksid selle eest raha ja oma eluga. Mürgitamisest vabal ajal avas ta butiigi ja varsti sai temast lugupeetud ärinaine ja seltskonnadaam, kes loopis raha vasakule ja paremale. Kuna aastad olid oma töö teinud, siis tuli tal noortele meestele armurõõmude eest peale maksta.
1936. aasta septembris varises hilise õnne kaardimajake kokku. Brüsseli politsei sai anonüümkirja, milles Beckerit süüdistati ühes mõrvas. Kirja oli kirjutanud politseinik, kelle elurõõmus lesk oli pärast lühikest afääri maha jätnud.
59-aastane Marie Becker vahistati Brüsselis. Tema käekotist leiti suurem kogus digitaalist, mis võib südame seisata. 1938. aastal mõistis kohus talle 11 inimese tapmise, mitme tapmiskatse ja dokumentide võltsimise eest eluaegse vanglakaristuse. Mõni aasta hiljem suri Becker oma karges vangikongis.
©Peter Hagen