Abiks algajale salakaubavedajale ja sageli reisivale poissmehele
Nagu hambaniidi valik või õige temperatuuri reguleerimine pesumasinas on ka kohvri pakkimine üks neist tähtsatest kunstidest, mida emad on oma poegadele ajast-aega õpetanud. Nood ignoreerivad seda aga tänapäevalgi, mis tähendab, et garderoob, millega puhkusel või ärireisil esineda tuleb, tundub kohvrist välja võttes teerulli alt tulnuna. Seda ei juhtu, kui pidada silmas järgmisi näpunäiteid:
1. Vali õige kohver
Pikemateks reisideks soovitavalt toekam ja tugevamate külgedega, et ta kauem vintsutamisele vastu peaks. Lühilendudeks ja -sõitudeks võib kohver olla pehmem ja odavamast materjalist.
2. Mõtle kohe tagasireisile
Võta alati kaasa plastkott, millesse pistad eraldi mustaks läinud pesu ja rõivad, nii et tagasireisil või koju saabudes oleks sul kohvrist kõhe midagi puhtaks jäänut kiiresti käepärast.
3. Mõtle hästi läbi, mis käsipakki läheb
Loomulikult pass, piletid, tähtsad töised dokumendid ja raha. Kui su lend näiteks viibib, ei pea sa raske kohvriga ringi lonkima, peljates seda pagasisse anda.
4. Pane oma riided korralikult kokku
Mitte elegantselt loopides, nagu nad seda filmides teevad. Ja iga eseme vahele paiguta polstriks leht pehmet pakkimispaberit, mis rõivaste kortsumist takistab. Püksid pane kohvrisse koos riidepuuga, nii et saabudes oleks neid hõlbus üles riputada.
5. Paiguta raskemad esemed kohvri põhja
Sellega väldid riiete ja õrnemate esemete kahjustamist, kui su kohvrit konveieritel ringi keerutatakse. Jalanõud paiguta viimasena, ja nende kõrvale midagi paksemat või toekamat, et nad paigal seisaksid, kui kohvrit ka loobitama peaks.
6. Kosmeetika ja pesemisvahendid pane eripakendisse
Ja tingimata veekindlasse, vältimaks ebameeldivusi nende võimaliku lekkimise puhul.
7. Tee kohvrisse salasahtel
* Selle paigaks vali kohvri põhi.
* Tee terava noaga kohvri iga külje vooderdisse kaks paralleelset lõiget – põhjast nii kõrgele, et su salakaup ära mahuks. Urgitse kruvikeerajat käsutades lõigete vahe tühjaks, nii et tekiks üks paari millimeetri sügavune õnarjoon.
* Lõika õhukesest, aga tugevast materjalist välja korrapärane ristkülik, mis oleks veidi suurem kui kohvri pärispõhi. See peaks olema hästi painduv, et ta kohvrisse surumisel ei murduks ning et servadesse ei tekiks nähtavaid sälke. Mõistagi peaks see olema voodriga ühte värvi ja sellega võimalikult sarnane.
* Nüüd pane kiht vatti või porolooni kohvri pärispõhja ja paiguta sellele oma salakaup – kindlalt, et see ebasobival momendil ei liiguks, kõliseks ega mulksuks.
* Suru võltspõhi õnarasse, kuni ta on hästi paigas, lisades vajaduse korral liimi.
* Maskeeri oma käsitöö rõivaste jm. tavaliste reisitarvetega.
* Kui tahad täpsemat infot, kuidas ja mida üle tuua või viia, leia võimalus konsulteerida pensionile jäänud tolliametnikuga või politsei künoloogiga! Sellised tutvused on hindamatu väärtusega.
8. Kaalu pakitud kohver tingimata ära
Et sind pagasi eest tasumisel üllatused ei tabaks. Ning uuri juba enne reisi aegsasti järele, missugused on pagasi piirkaalud eri reisiklassides ning kui suur ja raske tohib olla käsipagas, ja oled valmis selleks, et mõni õel idioot hakkab su käsipagasit kaaluma!
Need on väikesed asjad, aga kui need kaasa pakkimata unustad, võid neist väga suurt puudust tunda!
Telefon, krediitkaart, päikseprillid? Ei. Siin on nimekirja asjadest, millest reisil tegelikult kõige suuremat puudust tuntakse.
1. Kleeplint
Sellega saab parandada kehvale paberile trükitud ja voltimisjoontest lagunema hakkavaid kaarte ja reisiraamatut – aga teipida kinni ka keset matka lagunema hakkavad saapad, augu telgis või kinni sahtlid ja uksed hotellitoas, mida teie äsja käima õppinud laps end vigastamata avada ei oska, ehkki tahab seda järjekindlalt teha.
2. Pesulõksud
Nendega saab kokku „tõmmata” kardinad, mis päris hästi kokku ei ulatu ning lasevad sisse liiga palju valgust – või siis lasevad tänavale paista kõigel, mida te näidata ei taha.
Jälle pole odava hotelli vannitoas hambaharjatopsi? Pane pesulõks hambaharja ümber ja juba ei peagi harjased enam suvalisel jumal teab kui kaua puhastamata riiulil või valamuserval vedelema.
3.Haaknõelad
Haaknõelaga saab parandada katki läinud lukke aga ka kitsamaks kohendada matka ajal iga päevaga laiemaks jäävaid pükse. Haaknäelast saba teha algelise „luku”, kui seljakoti lukk sellega kotiriide või teise luku külge kinnitada, mida seljakotist asjade näppajatel on aeganõudvam avada.
4. Uksestopper
Tahad hostelis uusi tuttavaid leida, kes astuks tuppa sisse juttu ajama, aga uks ei püsi lahti? Või vastupidi, tahad kõik eemal hoida, aga uksel on üks ebausaldusväärne lukk? Pane uksestopper lingi alla ja seda on väljaspoolt peaaegu võimatu avada!
5. Pikendusjuhe
Ei vaja vist pikemat selgitust. Kellel poleks olnud korraga vaja laadida oma arvutit, telefoni ja kaamerat – täpselt samal ajal kui ka toakaaslasel – ruumis, kus on ainult üks pistik? Eriti perfektne mitme pesaga pikendusjuhe olukordadeks, kui seda kõike on vaja teha lühikese aja jooksul kohvikus, rongis või muus sellises kohas, kus öö jooksul laadivaid asju vahetada ei saa. Ära unustage adapterit, mida läheb kindlasti vaja näiteks USAs ja Tais!
6. Suur õhuke sall
Kasuta seda pea või õlgade katmiseks pühakodades, rannalinana ootamatult kuldsetele liivadele sattudes, rannaseelikuna palmi alla baari minnes, õhukese tekina pikal bussisõidul tukkudes.
Sobib ka käterätikuks ootamatu vihma või supluse korral ja padjapüüriks ootamatult räpaseks osutunud hotellis.
7. Veekindel kott
Et veekindel kott on ülimalt praktiline asjade kuivana hoidmiseks, on ütlematagi selge. Aga see hoiab ka vett endas sees – näiteks kui peate rannas veel märjad ujumisriided pakkima ja panema samasse kotti oma kaamera ja telefoniga, mille jaoks vesi on kindel surm. Kui looduses telkides pole käepärast külmikut, aga on jaheda veega veekogu, siis saab näiteks toidukraami veekindla kotiga sinna päeval jahedasse peita.
8. Väike klambriga valgusti!
Kes tahab veel voodis midagi lugeda, siis just hotellides on öökappidel kõige ebamugavamad valgustid, mis ei anna ei valgust ja mille asendit pole võimalik muuta. Kaasavõetud valgusti kulub sellisel juhul marjaks ära. Vajaliku pirni võid isegi kohapeal osta ja hiljem lambi minema visata.