Ole oma unenägude peremees

3 minutit lugemist

Isegi kõige paadunumad realistid ei kipu tänapäeval enam vastu vaidlema tõsiasjale, et unenäod pole mingi stiihia, vaid magaja vaimu loogiline rändamine ekstreemsetes maailmades.

Kui meie füüsiline kest puhkab, rändab astraalne teisik mööda nähtamatuid maailmu, suheldes aktiivselt nendega, kellest päeva ajal mõtles, kui oli „vangis” oma maises vutlaris. Need rännakud alluvad mõttetegevusele: üks meist jalutab unes antiiksete templite võlvide all, teine otsib naudinguid, millest füüsilises plaanis ilma on jäetud. Tema abilisteks on unenägudes  kõikvõimalikud tumedad jõud – Bulgakovi sümpaatsetest nõidadest Gogoli vastikute sealõustadeni.
Kui aga uni on teise plaani reaalsus, siis peaks see ka juhitav olema? Ongi, kui ei heideta lihtsalt puhkama, vaid magatakse teadlikult. Nimelt nii. et juba enne magamaheitmisi otsustate ära, missugusesse paika. kelle seltskonda tahaksite ekstreemses maailmas jõuda, et akumuleerida enesesse valgusi, mitte pimedust. Igal religioonil on oma kindlakskujunenud palved, mida loetakse enne magamaminekut. Need palved on lihtsad, aga väga mõjuvõimsad: enamasti piisab nende lugemisest, et ebameeldivaid unenägusid valida. Aga oma unenägusid võib juhtida ja suunata ka palju professionaalsemalt.
Kõige sagedasem õudusunenägu viib meid kokku draakonite, libaolendite ja vaimudega. või elegantse džentelmeniga, kes on deemon. Unes põgeneme koletise eest ja ärkame tavaliselt momendil, mil ta on meid just kätte saamas. Pääsemine on ärkamises, aga võib ka mitte ärgata ja sealjuures üldsegi mitte karta, vaid koguni naerda kiusaja üle. Nimelt õpetab esoteeriline tarkus, et unenäos ei tohi koletistele alla vanduda – neile tuleb vastu hakata. Et seda saavutada, tuleb magama heites „sisestada” enesesse niisugune programm: „Ma ei põgene kurja eest, ma astun talle vastu hõõguva mõõgaga käes ja ristiga südames – põgenema peab tema! Sugereerige seda enesele pidevalt, ja ükskord näete, et kõik tumedad jõud pelgavad. heledat rõõmsalt leegitsevat tuld, mis on alati vägevam kui põrgutuli.
Teine levinum hirmsa unenäo variant on kõrgelt kukkumine – põhjatusse. tulle või ette, ekslemine labürindis või pimedas, tundmatus paigas. Ka selle eest ei maksa end ärkamisega päästa. Kui ärkadki, soovi, et sama unenägu edasi näeksid. Aga enne uuesti uinumist kujutle oma pea kohale kaitseingel – midagi hõljuvat, kerget ja heledat, kes sind viimasel hetkel igal juhul päästab. Ja isegi ateistidel pole kunagi liigne uinudes Jumalale mõelda – see rahustab ja kaitseb.
Kolmas ohtlike unenägude variant on unes kokkupuutumine sellega, kellest unistame – kas konkreetse inimese või ideaaliga. Unes on too andunud ja võrgutav, nii ei raske on talle vastu panna – ja pettumus on ärgates seda suurem. Sestap tuleb silmi sulgedes enesele sisendada: „Kui teda unes näen, ütlen talle. et ta on ainult väljamõeldis, et mistahes meeldiv olukord on mu kujutluse vili – ma ei vaja seda! Ja incubus või succubus haihtub nagu lumememm kevadel!
Erilise kategooria moodustavad unenäod, milles puutume kokku juba siitilmast lahkunud sõprade või lähedastega. Neid unenägusid ei maksa karta, sest need ei ime sinust energiat nagu kõik eelmised. Tähtis on sisendada enesesse rahu ja meelde jätta, mida lahkunu sulle unes ütleb või soovitab, et seda hiljem lahti mõtestada.
Mida aga arvata inimestest, kes lakkavad unesid nägemast ja ärkavad hea enesetundega? See tähendab, et inimene on suutnud juba tõusta kõrgemale efemeersetest maailmadest ja talletanud varasemad unenägudest saadud kogemused alateadvusse – ta on juba tugevam ja teadlikum kui teised.
Und tuleb käsitada sellena, milleks Kosmiline Mõistus on ta loonud – ühenduse saamise võimaluseks Kõrgemate Olenditega. Et nendega suhelda, neilt õppida. Kui õiget magamist ja unenägudega ümberkäimist pidevalt treenida, võib saavutada hämmastavaid tulemusi.

* * *

Inimene näeb unes seda, mida ta on kunagi ilmsi näinud, mõelnud, aistinud või kogenud. Kõike seda, mis on ta aju „kõvakettale” jäle jätnud. Mida sügavam on uni, seda tõenäoliselt on unenägude algmaterjaliks kaugemast minevikust pärinevad muljet. Pimedalt sündinud inimesed ei näe unes kunagi selgepiirilisi kujundeid.

MAAJA

0

Your Cart