„Õhtuleht“ küsib: „Maaja“ toimetaja kinnitab või lükkab ümber rahva arvamust, et mida kõrgem IQ, seda madalam seksuaalsus?

1 minutit lugemist

„See on täiesti väär seisukoht – seksuaalsus just ongi intellektuaalsuse ja eelkõige loomevõime generaator. Sugutungi väljendus on inimese aktiivne loometegevus. Tarvitseb üksnes meenutada suuri kunstnikke, kirjanikke, mõttetarku ja teravmeelitsejaid – nad on ikka olnud väga seksuaalsed (sageli ka homod) inimesed. Nii et – mida tugevam libiido, seda suurem on ka loomevõime.
Neil, kellel on mõistusega kõik korras, on kõik korras ka seksuaalsusega. Just kihk panebki inimese aktiivselt tegutsema. Nõrga sugutungiga inimene pole päris kindlasti loovisiksus, (äärmisel juhul käistööline)  kuid see-eest on ta väga kõrge moraaliga ja kindlasti ka hetero.
Kes ostab „Maajat“, kas alg- kesk- või kõrgharidusega inimene?
„See on umbes sama hea küsimus, et kes joob piima, kas alg-, kesk, – või kõrgharidusega inimene.
Aseksuaal, jobu, süvausklik, nõrga libiidoga mees või pipravitt „Maajat“ nüüd küll ei osta. Aga haritud inimene loeb seda kindlasti. Haritus eeldab ju ikka teadmisi, ajakiri pakub jälle võimalusi, et neid omandada. Harimatu inimene seevastu arvab, et on seksis isegi küllalt tark ja võib laiade lõugadega oma „teadmistest“ ka teistele kuulutada.“

  1. november 1997
0

Your Cart