Michael Jacksoni kirev eraelu

28 minutit lugemist

„Jackson olevat abiellunud ainult selleks, et kõik unustaksid, et tollal 14-aastane Jordy Chandler andis laulja enda pilastamise pärast kohtusse!”
„Ta tahab endale saada õigust Elvise lauludele, mille Lisa Marie päris.”

Need on ainult kaks kurja kuuldust, mida räägiti pärast Michael Jacksoni (tollal 35) ja Elvis Presley tütre Lisa Marie (tollal 26) abiellumist.
Jääb ainult üle küsida, miks seda 1994. aasta kuulsaimat abielu sopaga üle valati? Jacksoni fännid (täpsemalt teismelised plikad) oleksid tõemeeli uskunud, et Jackson oma väljavalitut hullupööra armastas ja vastupidi. Ilmselt oleksid kõikvõimalikud kurjad kuulujutud vaibunud, kui Michael ja Lisa oleksid lapse saanud.
Mäletatavasti esitas 13-aastane Jordan Chandler 1993. aasta augustis oma rahaahnete vanemate õhutusel Jacksoni vastu kaebuse, nagu oleks too teda seksuaalselt ahistanud. Hiljem tuli veel välja terve hulk inetuid üksikasju poistesõbra Jacksoni eraelust. Oma keelepaelad päästsid valla ka Jacksoni juures koduabilistena töötanud inimesed, kellel oli võimalus oma silmaga näha, kui kaugele Jackson poistega sõbrustades läks. Tervelt poolteist aastat arutleti ajakirjanduses pikalt ja laialt selle üle, kas tegemist oli jõhkra väljapressimisega või oli Jacksoni puhul tegemist tüüpilise pedofiiliga.

Nägusa Jordan Chandleri (paremal) võludele ei suutnud Jackson vastu panna.

Ühes Los Angelese politseijaoskonnas tegi Jordan Chandler avalduse tema seksuaalse ahistamise kohta Michael Jacksoni poolt. Väljavõte protokollist: „Ma kohtasin Michael Jacksonit 1992. aastal. Terve aasta tüütas ta mind telefonikõnedega. Lõpuks läksin ma talle tema rantšosse külla. Ta tegi mulle palju kingitusi. 1993. aasta märtsis muutusid meie suhted intiimsemaks. Michael suudles mind. Alguses surus ta oma keele mulle suhu. Ma ütlesin talle, et see ei meeldi mulle. Siis ta hakkas nutma ja ütles: „Oma teiste sõprade juures ma võin seda teha, sa ei salli mind.” Kui me kaks kuud hiljem Monacos olime, läksime koos vanni. Ta rahuldas ennast minu nähes. Me läksime voodisse. Michael pistis oma käe minu püksi ja onaneeris kuni orgasmini. Seda tegi ta hiljem sageli. Kas siis käe või suuga. Alati ütles ta: „Ära räägi kellelegi midagi. See on meie saladus…”
Hea küll, oletame, et see kõik oli õel laim, kuid millega seletada seda, et Jordan Chandler elas Jacksoni juures tervelt neli kuud (teistel andmetel kolm kuud). Kas on tõesti usutav, et täiskasvanud mees, kes suhtleb ainult murde-eelses eas poisikestega, ei ole pedofiil? Seda oli kohustatud raske raha eest uskuma vaid Jacksoni advokaat või äärmiselt naiivsed vandekohtunikud.
Jordani advokaadiks hakkas tollal 52-aastane tippadvokaat Gloria Allred, kes esines alguses üsna agressiivselt. Kas nägi ta head võimalust endale nime teha või lootis ta protsessi võitmise korral teenida korralikku honorari, pole teada. Kuid ühel heal päeval loobus ta Jordani huve esindamast. Kas ta hakkas kahtlema poisi tunnistustes? Oletatakse veel ühte võimalust: Jacksoni sõbrad (või Jackson sõprade kaudu) maksid advokaadile suurema summa, kui too lootis protsessi pealt teenida.
1994. aasta märtsis maksis Jackson Jordani vanematele tohutu summa. Räägiti 10-st, 16-st ja isegi 20 miljonist dollarist. Täpne summa jäi osapoolte nõudel salastatuks. Jordan Chandler võttis oma avalduse tagasi, 1994. aasta 21. märtsiks määratud kohtuprotsess jäi ära ning kogu lugu maeti kalevi alla. Kuid mitte lõplikult, sest Jordan polnud ainuke poiss, kelle vastu Jackson ülemäärast sõbralikkust üles näitas. Jacksoni showkolleege oli juba ammu imestama pannud, et Jackson tunneb erilist poolehoidu ainult väikeste poiste vastu. „Ma armastan lapsi. Nad annavad mulle tagasi mu kaotatud lapsepõlve,” selgitas Jackson 1993. aasta veebruaris antud intervjuus.
Kuid küsigem nüüd, kas Jordani kaebus Jacksoni vastu on põhjendatud või tahtsid poisi vanemad lihtsalt kuulsuse käest raha välja pressida?
„Ma teadsin aastaid, et mister Jackson semmib lastega. Kui ta mõnda meelepärast poissi kohtas, tegi ta tolle vanematele rikkalikke kingitusi. Kes sai luksusauto, kes mida. Ühele abielupaarile kinkis ta koguni maja!” väitis Michael Jacksoni endine sekretär Orletta Murdoch. Analoogilisi tunnistusi tegid ka teised Jacksoni teenistuses olnud inimesed. Jacksoni endine julgeolekuteenistuse ülem Morris Williams ja vallandatud ihukaitsja Leroy Thomas tunnistasid: „Michael Jackson laskis regulaarselt poisse ööseks oma majja sõidutada. Lapsed toimetas kohale tema assistent Norma Staikos, kes organiseeris lastele isegi bussireise. Michael valis nende hulgast välja neid, kes tohtisid tulla tema magamistuppa ja vanni.”
Jacksoni rantšo endine valitseja Mark Quindoy väitis: „Ma nägin, kui Michael Jackson pistis käe üheksa-aastase poisi püksi. Ja ühte seitsmeaastast poissi suudles ta oma limusiini tagaistmel – igale poole.”
Jacksoni endine kokk Philippe Lemarque ütles ühele ameerika ajakirjale antud intervjuus: „Ühel ööl tellis mr. Jackson friikartuleid. Kui ma tellitu tema tuppa tõin, nägin ma teda voodis kallistamas lapstähte Maculay Culkinit.”

Maculay Culkin Jacksonit ei reetnud ja keeldus kohtus tema vastu tunnistamast. Tõenäoline on siiski, et Culkin polnud Jacksoni maitse ja nad jäid lihtsalt sõpradeks.

Kuid oletagem, et nii Murdoch kui ka kõik teised valetasid. Kui nii, siis miks ei andnud Jackson ühtegi sellist laimajat kohtusse? Seda esiteks. Teiseks, kas tõesti andsid südametunnistuseta vanemad raha eest oma lapsi rikkale lauljale seksimiseks? Nii kohutavalt kui see ka ei kõla, USA showäris pole Jacksoni juhtum mingi harukordne erand. On ju Hollywoodis avalikuks saladuseks, et teatud meesfilmistaarid maksavad vanematele kuni 50 000 dollarit, kui nad võivad madistada nende verinoorte tütardega või neilt koguni süütust ära võtta.
Jackson ei väsinud lausa pisarsilmil kinnitamast, kui väga ta lapsi armastab. Armastus armastuseks, kuid ükski normaalne 30-aastane mees ei lävi lastega, vaid endaealistega. Kui mees tõesti lapsi armastab, siis ta abiellub ja sigitab endale lapsed, aga mitte ei vea võhivõõraid lapsi oma voodisse! Jacksoni tava poisse (mitte kunagi aga tüdrukuid!) kallite kingitustega üle külvata ainult süvendas ettekujutust temast kui klassikalisest „kommionust”.
Muide, leidus neidki, kes tõttasid Jacksoni kaitseks välja astuma. Kuid ka nende tublide kaitsjate argumendid olid nõrgavõitu. Mingi aeg Jacksoniga „käinud” tantsijanna Tatjana nimetas poplauljat tõeliseks meheks.
Jacksoni kaitsmisel läksid kõige kaugemale aga Londoni Nightingale kliiniku arstid. Teatavasti viibis Jackson seal mõnda aega ebahaiget mängides, et oodata olukorra rahunemist. Tublid tohtrid ütlesid järgmist: „Jackson ei ole sellisteks asjadeks lihtsalt võimeline. Ta on täiesti aseksuaalne. Ta pole oma elus veel kordagi seksinud. Ta on laps mehe kehas!”
Mille põhjal üks arst suudab tõestada, et see või teine mees pole kunagi seksinud, jääb kahtlemata 20. sajandi üheks suurimaks mõistatuseks. Arstide arvamust kordas ka Jacksoni advokaat: „Jackson elab 12-aastase elu, kes võtavad vahetevahel sõpru enda poole ööbima.” Keegi üldse ei eita, et Jackson võttis tõepoolest poisse oma teki alla, kuid kas tõesti ainult selleks, et „doktorimänge” harrastada? Igal juhul mitte just ülendav hinnang miljonite fännide jaoks, kellel on oma iidolist hoopis teistsugune ettekujutus. Ameerika seksuoloogid on küsitluste abil välja selgitanud, et enamiku 13- kuni 16-aastaste tüdrukute masturbeerimisfantaasiates domineeris Jackson, kes on nii malbe ega saa neile iialgi haiget teha…

Tõeline pauk tuli 25. jaanuaril 2019, kui  Sundance’ filmifestivalil esilinastus  kaheosaline dokfilm „Leaving Neverland” (236 min). Filmis rääkisid oma „sõprusest” Jacksoniga kaks meest, Wade Robson (s 17.09.1982, pildil) ja James Safechuck.

1993. aasta oktoobris sõitis Jakcson salaja Šveitsi ja asus elama Gsaadi Elizabeth Taylorile kuulunud majja. Jacksonit saatsid kaks poissi – New Yorgis elavad vennad Edie (7) ja Frank (13) Casciod. Jackson kohtas neid ühes New Yorgi luksushotellis, kus töötas poiste isa. Poiste sugulased ütlesid: „Poiste ja Jacksoni vahel tekkis sõprus esimesest silmapilgust.” No ega midagi, on ikka sõprus – 35-aastane mees näeb seitsmeaastast poisikest ja tahab temaga otsekohe sõbraks saada! Kuid mida ütles isa selle kohta, et tema pojad sõitsid „hea onuga” Šveitsi ja et ta külvas tema lapsi kingitustega üle? Tal polnud selle vastu midagi! Isa pidas lauljat lastesõbraks ja mitte pilastajaks, nii nagu miljonid fännidki Jacksonit süütuks pidasid. Mitmedki popiidoli kaitseks välja astunud inimesed rõhutasid, et Jackson polnud võimeline lastele haiget tegema (absoluutselt õige, ega pedofiil teegi lastele haiget, lihtsalt pisut näpib, pisut onaneerib, pisut õrnutseb! Aga see pole ju valus!). Nad rääkisid seda sellepärast, et nad ei tunne pedofiili psühholoogiat. Sageli piisab pedofiilile sellestki, kui ta saab näha alasti lapsi, neid endale sülle võtta, nagu muuseas käega üle genitaalide libistada. Kui kaugele pedofiil oma „sõprusavaldustega” läheb, oleneb sellest, kui tugev on tema moraalne pidurduslävi ja mil määral ta kardab vastutust. Keegi pole vaidlustanud, et Jackson otsis igal võimalusel füüsilist kontakti eranditult poisitega. Lapsi suudles ta ju sageli kõigi nähes. Kui Jackson ei olnud pedofiil, siis miks oli ta oma noorte sõprade otsimisel nii valiv? Miks ta hakkas mingisugusele 13-aastasele jõmpsikale koju helistama, teda endale külla kutsuma? Hiljem olevat Jordan langenud melanhooliasse. Jacksoni kaitsjad väitsid, et poisis ärkas südametunnistus ja ta kahetses oma isa pealekäimisel antud valetunnistusi. Kuid asi võib olla hoopis selles, et kontakt Jacksoniga tekitas poisis tagantjärele üsna vastuolulisi tundeid. Ei kasutatud ju tema kallal mingit vägivalda. Poiss oli ise kõige sellega nõus, mida Jackson temaga tegi. Kuigi nii intiimsed suhted „ hea onuga” olid talle mõneti võõristavad ja arusaamatud, kohtles ju Jackson teda väga hästi. Miks ta pidi tema peale kaebama? Loomulikult ei suuda üks murdeeas poiss veel oma seksuaalsetes eelistustes selgusele jõuda, ammugi pole ta suuteline mõistma kõiki taolise skandaaliga seonduvaid asjaolusid.

Jacksoni villa (pildil osa villast, mis kujutab raudteejaama) Neverland kui poistelõks.

Püüame nüüd selle kõmu ja klatši, süüdistuste ning vastusüüdistuste virrvarris selgust saada. Mida üldse kujutas endast Michael Jackson inimesena?
Ainuüksi ajakirjanduses avaldatud andmete põhjal võib luua Jacksonist üsna tõetruu psühholoogilise portree, ilma teda ennast nägemata, talle endale ühtegi küsimust esitamata.
Michael Jackson kasvas üles isa jõhkra käe all. Jacksonite peres oli üheksa last – kuus venda ja kolm õde. Kogu pere elas Michigani järve kaldal asuvas väikelinnas Garys neljatoalises majakeses. Jacksoni ema Kate oli pehme loomuga, kannatlik naine, veendunud Jehoova tunnistaja. Isa Joseph oli emale täielik vastand: range ja sageli ka lihtsalt jõhker. Endine amatöörpoksija, kraanajuhina töötanud Joseph Jackson sundis oma lapsi musitseerima, tahtes neist teha iga hinna eest kuulsusi. Üks vale toon, üks vale tantsusamm, ja juba laskis isa rihma või vitsakimbu käiku. Selle drilli, trenni ja nüpeldamise tagajärjel tekkis kuulus neegrite punt The Jackson Five. Ansambel esines aastatel 1966–1984. Isa tahtis teoks teha ameerika unelma – tõusta vaesusest miljonäriks. Kui ta seda ise ei suutnud, siis tahtis ta oma unistust teostada vähemalt lapsi rikkaks tehes. Kuid isade sellised unistused võivad lastele väga palju haiget teha, nende psüühikat jäädavalt traumeerida.
Michael ise on meenutanud: „Isa ütles mulle iga päev, et ma olen inetu, ta pilkas mind allapissimise pärast.”
Ja ühes teises intervjuus: „Kui ma oma isale mõtlen, tunnen ma veel praegugi hirmu. Mul oli sageli selline hirm, et hakkasin oksele.”
Jackson on oma intervjuudes korduvalt rõhutanud, et tal oli rõõmutu lapsepõlv, nimetades seda aega „kaotatud aastateks”. Ta oli alati üksinda, ka 1980. aastate alguses, kui algas tema tähelend. Ainuke lähedane olend sel ajal oli talle šimpans Bubbles. Jacksoni puhul ei saa rääkida arengust, isegi tema hääl muutus aja jooksul järjest peenemaks. See inimene arenes vaid ühes suunas – tagasi kaotatud lapsepõlve. Ainuke inimene, kes teda mõistis ja kaitses, oli ema, kes seletas oma poja üha kõrgemaks muutuvat häält „geneetilise” põhjusega. Ta on poja kaitseks alati välja astunud. Ka 1988. aastal, kui Michaeli isa lõi pojale näkku, öeldes, et too on homo. Kõik selle, millest Jackson lapsepõlves ilma jäi, tahtis ta anda lastele. Tema väikeste sõprade nimekiri on väga pikk. Ta külvas 10–13. aastaseid lapsi kingitustega üle ning sõidutas neid Bermuudast Monaconi ja ümber maailma.

James Safechucki (s 17.09.1982) võrgutas Jackson, kui poiss oli kõigest 7-aastane.

„Ma armastan lapsi. Lapsed on ausad, rikkumata. Lastel ei ole maske,” on Jackson öelnud. Jah, see kõik on õige, kuid lapsed räägivad tõtt ka politseijaoskonnas.
Jacksoni infantiilsus on seletatav ka sellega, et ta püüdis teha tasa seda, mis tal lapsepõlves kogemata jäi. Riietus ta ju ka nagu laps. Psühholoogid on ammu tähele pannud, et inimesed, kelle normaalne areng oli lapsepõlves takistatud, teevad täiskasvanuna üsna kummalisi tempe. Näiteks tunnevad pedofiilsete kalduvustega mehed hirmu endaealiste meeste ees. Lapsemeelsed mehed ei ole võimelised ennast läbi lööma, vaid talitavad samal põhimõttel nagu lapsedki: „Ma teen seda ainult siis, kui sa mulle selle eest seda või teist teed.” Üks irvhammas ütles kunagi väga tabavalt, et Jacksonil on raskusi suhtlemisel nendega, kes on pikemad kui 1,20 m.
Jackson oli muidugi „täiskomplektne” veidrik. Loomulikult kuulus sellesse komplekti ka müsofoobia – lastesõber kartis paaniliselt nakkushaigusi. Austajate spaleeri vahelt läbi minnes hoidis ta ikka taskurätikut näo ees. Kõik tema tööruumid tuli eelnevalt desinfitseerida. Ta oli äärmiselt pelglik. Mõnda videoklippi tehes pidid kõik näitlejad andma allkirja, et nad teda ei kõneta. Jackson kandis sageli valgeid kindaid, olles veendunud, et need kaitsevad teda nakkuse eest. Ka oli ta paadunud taimetoitlane ja jõi ainult mineraalvett… Kas saab kõige selle põhjal uskuda, et selline veidrik otsis ainult laste sõprust? Jacksoni ja Lisa Marie siirast armastust võisid uskuda vaid väga naiivsed või väga rumalad inimesed. Jacksoni-sugune veidrik, kes seni mängis ainult loomade ja lastega, armus üleöö naisterahvasse! Tähelepanuväärne on ka see, et Jackson hakkas Lisaga kurameerima 1994. aasta alguses, mil oli teada juba kohtuprotsessi toimumisaeg – 21. märts. Selge on see, et protsess oleks võinud hävitada Jacksoni edasise karjääri ja ainuüksi seepärast oli ta nõus maksma tohutu summa, et Jordan Chandler oma avalduse tagasi võtaks.
On kuidas on, kuid abielu on läbi aegade olnud parim suitsukate oma tegeliku seksuaalse eelistuse varjamiseks. Seda enam, et heteroseksuaalne üldsus on alati kategooriliselt keeldunud uskumast võimalust, et see või teine abielumees ja tubli perekonnaisa on tegelikult paadunud homo või koguni pedofiil.

Miks Michael Jacksoni abielu purunes?
Michael Jackson (tollal 36) läheb ajalukku kõige jaburama põhjusega, mida üks mees eales abielu lahutamisel välja öelnud. Jacksoni sõnul tungivat tema naine Lisa Marie liiga palju tema eraellu. Mida võiks küll tähendada privaatsus abielus oleva Michael Jacksoni jaoks? Kas tema naine, Elvise tütar Lisa Marie Presley (tollal 26) soris mehe taskutes? Kas ta sobras tema pesus? Või tungis ootamatult Jacksoni eraruumidesse? Kas Lisa püüdis teada saada, kuidas mees temaga rahul on? Jacksoni-suguse kapriisse veidriku puhul on kõik võimalik.
1994. aasta mais registreerisid Michael Jackson ja Lisa Marie oma abielu Dominikaani Vabariigis. Popkunsti maailm oli sellest abielust šokeeritud, sest mitte keegi ei suutnud kujutada abikaasana nii kummalist inimest nagu seda on Jackson. Ka siis, kui Jackson oleks abiellunud oma ahviga, oleks see tundunud palju loomulikumana.
Ajalehed spekuleerisid ohjeldamatult Jacksoni abielu tagamaade üle. Kõige sagedamini korrati oletust, et kommionu püüdis oma mainet päästa. Mismoodi siis see kummaline abielu välja nägi?
Mõlemad asusid pärast pulmi elama New Yorki Trumpi pilvelõhkuja 66. korrusel asuvasse luksussviiti (üür 110 000 dollarit). Aeg-ajalt sõitsid nad Michaeli autoga linnas ringi. Michael ja Lisa reisisid koos Ungarisse ja jagasid seal haigetele lastele mänguasju. Iga päeva teatasid nende mänedžerid meediale, kui õnnelikud Michael ja Lisa on. Paraku ei leidnud mänedžerid uskujaid. Terased fotograafid panid tähele, et Michael ja Lisa pidasid end ülal nagu vend ja õde. Ei mingit suudlust, ei mingit spontaanset kallistust ega üldse mingit kehalist kontakti. Kui eelmise aasta septembris Michael ühe telesaate ajal tõmbas Lisa enda vastu ja teda suudles, mõjus see tundepuhang pigem koreograafi lavastatud lembestseenina. Ainult kuus kuud kestis suur õnn. 1994. aasta novembris kolis Lisa koos mõlema lapsega Los Angelesse, Michael aga jäi New Yorki.
Miks oli see abielu määratud karidele jooksma? „Daily Mirror” oletab, et Michael ei võtnud omaks Lisa kahte last. Kui Lisa oli lastelt küsinud, kas nad tahavad asuma elada New Yorki, hakkasid viimased kibedalt nutma. Inglise ajaleht teatas veel, et Michaeli häiris ka see, et naine tema järel nuhib. Kuid oli veel teisigi põhjusi: Michael kartis paaniliselt võimalikke maavärinaid Los Angeleses ja tahtis New Yorki jääda. Tema küll, kuid mitte Lisa. Pealegi oli Lisa pahane, et Michael polnud veel astunud samasse sekti, kuhu ta ise kuulus.
Kuid mida ütlesid asjaosalised ise kuulujuttude kohta nende võimalikust lahutusest? Lisa Marie eitas kõike: „Need jutud ei vasta tõele, me oleme koos väga õnnelikud.”
Michaeli pressispiiker Lee Solters: „See kõik on naeruväärne ega vasta lihtsalt tõele.” 1994. aasta juulis ütles Solters Jacksoni pulmade kohta: „Sajaprotsendiline vale.” Kas ikka oli?
Ameerika meedia andmetel olevat pruutpaar pärast abiellumist sõlminud kokkuleppe, mille kohaselt juhul, kui lahutus peaks toimuma esimesel abieluaastal, ei saa Lisa (tema enda varandus on 100 milj. dollarit) mitte midagi Michaeli 200-miljonilisest varandusest). Seega oli Michaelil viimane aeg Lisast lahku minna. Vastasel juhul oleks rahaahne naine päris kopsakale osale Michaeli varandusest käpa peale pannud…
Elton John meenutab oma autobiograafias, kuidas tal oli 1990-ndatel lõunakohtumine Jacksoniga. See toimus Johni kodus. Ühtäkki lahkus Jackson lauast ning tagasi ei tulnudki. Hiljem leiti ta hoovis asuvast majapidajanna majakesest, kus Jackson oli koos majapidajanna 11-aastase pojaga. Nad mängisid mänguasjadega.
„Mingil põhjusel ei suutnud Jackson üldse täiskasvanutega koos olla,“ hindab John. „Jackson oli ilmselgelt vaimselt haige ja häiriv inimene. Ja 2000-ndateks oli ta lõplikult oma sära kaotanud.“

Michael Jackson – parandamatu nokunäppija või süütult kannataja?
Kohtuprotsess maailmakuulsa poistesõbra Michael Jacksoni (tollal 46) üle algas 2005. aasta veebruari lõpus. 28. märtsil tunnistas Jacksoni endise majapidajanna Adrian Marie McManusi poeg Jason Fracia (2005. aastal 24-aastane) pisaraid valades, et popstaar olevat 15 aastat tagasi kolmel korral tema genitaale puudutanud. Viimane „kõditamine” oli toimunud 1990. aastate alguses Jacksoni rantšos Neverland, kus poisi ema töötas majapidajannana.
Ahistamine olevat alanud süütu kõditamisega, kahel korral olevat Jackson läbi pükste tema genitaale puudutanud ja andnud talle sada dollarit, et ta oma emale midagi ei räägiks. Kolmandal korral olevat julgust kogunud Jackson poisile käe püksi pistnud.

Lahutamatud „sõbrannad” Michael Jackson ja Elizabeth Taylor 2001. aastal. Pärast 2005. aasta kohtuprotsessi nad enam ei kohtunud ega isegi ei helistanud teineteisele.

„Me vaatasime telerist multifilme ja ta hakkas mind kõditama, lõpuks liikus tema käsi minu genitaalide piirkonda. Ma olin alles seitsmeaastane, kõik see oli minu jaoks väga kummaline,” meenutab Jason üht ahistamisjuhtumit. 1994. aastal maksis ta Jason Fracia vanematele kaks miljonit dollarit.
Jason ütles, et ta ei julgenud toimunust kellelegi rääkida. Ta vaikis ka 1993. aastal, kui politsei kogus materjali seoses ühe teise poisi ahistamisega. Mõlemal juhul ei jõudnud asi kohtusse, sest Jackson maksis mõlema poisi vanematele ühtekokku umbes kolm miljonit dollarit.
Adrian Marie McManus ise kirjeldas kohtu ees, kuidas ta oli 1989. aastal tabanud laulja ühe seitsme-kaheksa-aastase poisiga duši all. Tema sõnul oli Jackson mitmel korral koos lastega vannis käinud ja ühes voodis maganud. „Lapsed ööbisid sageli tema pool,” ütles majapidajanna.
2019. aasta veebruaris kinnitas Adrian McManus meedias levinud kuulujutte superstaari pedofiilsetest kalduvustest.
Endine teenijanna väidab, et ta pidi Jacksoni mullivannist väikeste poiste aluspesu välja õngitsema, samuti leidis ta ärapeidetud pornovideofilme. 56-aastane naine sõnas intervjuus, et nägi tihti superstaari Neverlandi rantšos jalutamas väikeseid poisse, kel olid väga napid riided seljas. Ta väidab samuti, et majas olid igal pool vaseliinipurgid ja fotod lastest.
„Neverlandis oli palju vaseliini, eriti Michaeli magamistoas. Ma ei esitanud talle küsimusi, aga samas kahtlustasin ikka. Kui ma käisin tema magamistoas, siis seal olid tihti erilised külalised, väikesed poisid, nad olid koos Jacksoniga mullivannis. Michaeli aluspesu ulpis vees ja väikeste poiste aluspesu samuti,“ rääkis naine.
McManus väidab, et popikuningal olid kodus raamatud onaneerimisest, samuti VHS-kassetid, millel olid „sobimatud“ tegevused lastega. „Ma arvan, et need olid pornovideod,“ tunnistas ta.
Endine majapidajanna töötas 1980-ndatel aastatel Jacksoni heaks neli aastat. Ta tunnistas, et ei vaadanud neid kassette, vaid spekuleerib lihtsalt nende võimaliku sisu üle. Jacksoni võimalikud pedofiilsed kalduvused sattusid meedia huviorbiiti taas 2019. aasta jaanuaris, kui linastus uus vastuoluline dokumentaalfilm „Leaving Neverland“…
Üks öömajalistest oli omaaegne lapstäht Macaulay Culkin, keda Jackson aga polevat ahistanud. Phillipe Lemarque, kes töötas 1991. aastal kümme kuud rantšos Neverland kokana, ütles kohtus, et nägi, kui Jackson oli lapstähte Macauly Culkinit „ebasündsalt” puudutanud.
Kuna Culkin oli liiga väike, et ulatuda videomängu juhtimispuldini, siis Jackson aitas teda. „Tema vasak käsi oli poisi taskus,” ütles Lemarque. Suurest ehmatusest oleks ta maha pillanud kartulikrõpsud, mida ta neile just tõi. Macauly Culkin aga keeldus Jacksoni vastu tunnistamast.
Jacksoni endine ihukaitsja Ralph Chason kirjeldas kohtus, mida ta oli 1992. aastal öise ringkäigu ajal läbi akna näinud. Jackson olevat vannitoas alasti poissi kirglikult suudelnud suule, kogu kehale ja intiimpiirkonda. Siis oli lastesõber umbes 11-aastasele poisile suuseksi teinud. See poiss ei olnud keegi muu kui Jordan Chandler!

Michael Jacksoni „vägistamiskambrid” Neverlandis.

Jordan Chandleri ema June Chandler (2005. aastal 51-aastane) jutustas kohtule, et Jackson oli anunud, et tollal 13-aastane Jordan võiks koos temaga magada. „Me oleme üks pere, Jordile pakub see lõbu, miks ta ei või minuga ühes voodis magada?” (Mäletatavasti tutvus Jackson Jordaniga 1992. aastal ja kohe tekkis tal vastupandamatu soov temaga sõbraks saada.)
June rääkis kohtus, et alguses oli ta pojal keelanud popstaari voodis magada. Kuid ühel reisil Las Vegasesse andis ta järele. Jackson olevat nuuksunud ja nutnud ning temalt küsinud, miks ta teda ei usalda. Tema soovis ei olevat midagi sobimatut. Pärast seda magas Jordy reeglipäraselt koos popstaariga.
Jude Chandler sai aga tänutäheks poja magatamise eest 7000-dollarilise kinkekaardi Los Angelese butiiki „Fred Segal”.
1993. aasta lõpus tegi Jordan politseile avalduse, milles väitis, et Jackson on teda korduvalt seksuaalselt ahistanud. Jackson maksis poisile 17 miljonit dollarit (räägitakse ka 20 miljonist) ja Jordan võttis avalduse tagasi.
Kas need tunnistajad rääkisid tõtt? Jacksoni advokaat Thomas Mesereau ruttas kohe tunnistajad halvas valguses näitama. Jordani ema olevat puhtalt raha peale väljas. Majapidajanna McManus ja ihukaitsja Chason kaebasid 1990. aastatel, et neid on ebaõiglaselt vallandatud. Tollal asus kohtunik popstaari poolele, süüdistades mõlemat pettuses ja vargustes. Ihukaitsja Chason pidi aga maksma 25 000 dollarit trahvi. Hiljem müüs Chason oma loo ränga raha eest ajalehtedele.

Jacksonil oli poiste suhtes hea maitse. Vasakul Gavin Arvizo.

2005. aastal süüdistati Jacksonit Gavin Arvizo (tollal 15) seksuaalses ahistamises, mis olevat toimunud veebruaris-märtsis 2003. Arvizo sõnul olevat Jackson alkoholi abil tema vastupanu murdnud. Süüdimõistva otsuse korral võis kohtunik poistesõbra rohkem kui kahekümneks aastaks trellide taha saata.
Jackson eitas kõiki süüdistusi ja kujutas oma kontakte poistega süütu sõprusena.
Märtsi viimasel nädalal andis kohtunik Rodney Melville prokurör Tom Sneddonile (tollal 63) rohelise tee, lubades uurida ka popstaari varasemaid ahistamisjuhtumeid. Sealjuures tahtis süüdistaja kohtu ees kirjeldada viit juhtumit ja küsitleda üheksat tunnistajat, kelle hulgas on ka ühe noore mehe ema Los Angelesest. 1993. aastal olevat Jackson tema tollal 13-aastast poega võrgutanud ja siis miljoni dollariga vaikima keelitanud.
24. märtsil 2005 astus tunnistajana kohtu ette ka Jacksoni majapidaja Jesus Salas, kes kinnitas, et popstaar oli vähihaige Arvizo perekonda 2003. aasta varakevadel vastu nende tahtmist oma rantšos kinni pidanud. Gavini ema oli Jacksoni abilisi kartnud. Ristküsitluses Jacksoni advokaadi Thomas Mesereauga aga oli sunnitud tunnistama, et Gavin ja tema vanemad võisid popstaari rantšos viibimisel vabalt siseneda ja väljuda.
Rängad Jacksoni au haavavad etteheited ristküsitlustes panid proovile staari ema Katherine kannatuse. Kuigi ta viibis oma pojaraasukese kõigil kohtuistungitel, lahkus ta 7. aprillil pisarad silmis keset kohtuistungit saalist.

Michael Jackson – „not guilty
13. juunil 2005 teatas USA California osariigi Santa Maria linna vandekohus pärast seitsmepäevast arutelu, et Jackson ei ole süüdi Gavin Arvizo ahistamises ega muudes talle esitatud süüdistustes, sealhulgas alaealisele alkoholi pakkumises. See oli Michael Jacksoni suurim võit.
Rahuliku häälega luges vandekohtunike esimees kohtusaalis ette 12 vandekohtuniku otsuse.
Sensatsioon: Jackson tunnistati õigeks tema vastu esitatud süüdistuses 10 punktis, sealhulgas lapseahistamises, ahistamiskatses, inimröövi kavandamises ning alkoholi pakkumises alaealisele. Süüdimõistmise korral oleks Jackson võidud umbes 20 aastaks trellide taha saata. Kümme korda kõlas saalis vandekohtunike otsus „not guilty” – mitte süüdi! Vandekohtunike otsuse ettelugemisel valitses saalis hauavaikus. Jackson istus oma advokaatide keskel. Aeg-ajalt heitis ta pilgu vandekohtunikele, siis kohtunikule, siis oma pereliikmetele, kuulates otsust mingeid emotsioone välja näitamata. Mängus oli Jacksoni elu ja vabadus.

Prokurör Tom Sneddon (1941–2014) pidi mõru pilli alla neelama ja oma kaotust tunnistama.

Süüdistuspunkt 1: Vandenõu, eesmärgiga last röövida ja väljapressimiskatse. – Mitte süüdi!
Süüdistuspunktid 2–5: Neljal juhul alaealise seksuaalne ahistamine. Jackson olevat ettekavatsetult üritanud 2003. aastal seksuaalselt ahistada tollal 13-aastast vähihaiget Gavin Arvizot. – Mitte süüdi!
Süüdistuspunkt 6: Katse seksuaalselt ahistada alaealist. – Mitte süüdi!
Süüdistuspunktid 7–10: Alaealisele alkoholi pakkumine, eesmärgil teda seksuaalselt ära kasutada. – Mitte süüdi!
Kuidas Jackson reageeris? Iga kord, kui ta kuulis päästvat sõnapaari „mitte süüdi”, vähenes pinge tema näol. Kuuldes viiendat „mitte süüdi”, pani ta käed näo ette, nagu ei suudaks ta kuuldut uskuda. Tema advokaat Thomas Mesereau naeratas rahulolevalt.
Juubeldamist ja kaelalangemisi saalis siiski ei toimunud, sest kohtunik Melville oli selle varem rangelt ära keelanud. Hoopis teisiti oli kohtuhoone ees, kus fännid (enamik neist teismelised tüdrukud) lausa rõkkasid vaimustusest. Mõned tüdrukud hakkasid hüsteeriliselt kiljuma. Kui Jackson kohtuhoonest väljus, lasksid fännid lendu valged tuvid. Laulja kaitsja Thomas Mesereau tegi kiirelt lühikese avalduse, milles kinnitas, et õiglus pääses võidule. Süüdistaja Tom Sneddon ütles, et ta aktsepteerib kohtu otsust. Kohtuhoonest lahkunud Jackson istus autosse ja suundus oma Neverlandi rantšosse.
Mäletatavasti sai protsess alguse kuulsast dokfilmist „Elu koos Michael Jacksoniga” (2003), kus Jackson tunnistas, et ta lastega ühes voodis magab. Muidugi ilma igasuguse tagamõtteta ja halbade kavatsusteta, nagu ta ise väitis. Kuid prokurör Tom Sneddon, kes juba ammu popstaari peale hammast ihus, võttis asja üles.
Jacksoni kaitsjad rõhutasid kogu kohtuprotsessi vältel, et kõik süüdistused on mõeldud vaid Jacksonilt raha väljapressimiseks. Otsuse väljakuulutamisele järgnenud pressikonverentsil teatas üks vandekohtunik, et Jacksoni süüd kaaludes lepiti kokku, et teda vaadeldakse kui tavalist inimest, mitte kui avaliku elu tegelast. „Ja kui me selle paika panime, suutsime olla tema suhtes sama õiglased kui iga teise inimese suhtes,” lisas ta.
„Me ootasime paremaid tõendeid, midagi veenvamat, ent neid ei esitatud,” teatas teine vandekohtunik.
Kas õiglus pääses võidule või hoopiski Jacksoni advokaatide kõneosavus? Muide, vandekohtunike otsust mõjutas ka Gavin Arvizo ema ülbe käitumine vandekohtunike suhtes, pidev hurjutav näpuga vibutamine, ja nii otsustasid nad ülbele mutile koha kätte näidata, tunnistades Jacksoni süütuks kõigis süüdistuspunktides.
2005. aasta augustis avaldas juba kolmas vandekohtunik Michael Jacksoni pedofiilialoost arvamust, et tegelikult oli popikuningas ikkagi süüdi. Katarina Carls ütles, et ta otsustas süütuks tunnistava otsuse poolt olla, kuna seadus näeb ette, et „mõistliku kahtluse” korral ei tohi inimest süüdi tunnistada. „Ma muudkui küsisin endalt, kas on vähimatki võimalust, et see poiss valetab. Ja mu vastus oli: jah,” rääkis Carls.
Varem on veel kaks vandekohtunikku öelnud, et uskusid Jacksoni siiski pedofiilias süüdi olevat. Ühe sõnul ei suutnud süüdistus aga konkreetse kaasuse käigus seda piisavalt tõendada ja teise sõnul lepiti omavahel kokku, et otsus tehakse ühehäälselt.
Ka võib arvata, et Jacksonil olid paremad advokaadid kui Gavinil. Kuigi vandekohus mõistis popstaari õigeks, polnud siiski põhjust arvata, et ta on vaid alatu laimu ja rahaahnete väljapressijate ohver. Kuid nagu vanasõna ütleb: pole tabatud, pole varas või kus suitsu, seal tuld! Seda tõestas ilmekalt ka 2919. aasta jaanuaris esilinastunud dokfilm „Leaving Neverland”. Muidugi on iseküsimus, kas me suudame lahutada Jacksoni loomingut tema isikust või tuleb mõlemad heita ajaloo prügikasti…

Mis sai Neverlandist?
Popkuningas Michael Jacksoni üks kõige populaarsemaid loominguid oli ta kodu Neverland, kuhu ta isegi lõbustuspargi püsti pani. Ootamatult langes võimsale ehitisele tume ja inetu skandaaliloor, mis hooned nüüd juba aastateks ilma armsatava omanikuta on jätnud.
Jacksoni omapärane villa sai kiirelt üle maailma tähelepanu, kui ta lõbustuspargi ja väikeste detailidega suutis Neverlandis lausa maagilise õhkkonna luua. Leidus üksikuid lapsi, kellel õnnestus privaatset lõbustusparki isegi koos perega külastamas käia. Ootamatult lõppes aga villa kuldajastu ning algas uus ja tumedam ajastu.
Laste väärkohtlemises süüdistatud Jacksoni mõistis kohus küll õigeks, kuid Neverlandi, mis lugude keskmes oli, jäi tume maine siiski kummitama.
Kui 2003. aastal uurimine veel pooleli oli, tegi politsei üle 10 ruutkilomeetri suurusel kinnisvaral põhjaliku läbiotsimise. Jacksoni advokaat Brian Oxman avalikustas hiljem, et olukord mõjutas maailmakuulsat staari
nii karmilt, et ta hiljem lihtsalt oma laua taga istus ja nuttis.
Maja sai ka Jacksoni enda silmis nii halva energia osaks, et staar peale läbiotsimist enam kordagi oma senises suursuguses magamistoas ei ööbinud ning kolis hoopis külalistemajja.
Skandaali tõttu tekkis Jacksonil probleeme ka sissetulekuga, mistõttu sattus ta raskustesse laenuga, mis Neverlandile võetud oli. Seda peetakse teiseks väga mõjuvaks põhjuseks, miks Jackson 2005. aastal oma maailmakuulsast kodust välja kolis. Peale mitmeid kolimisi samas naabruskonnas leidis staar omale viimaks Holmby Hillsis asuva villa, kus ta 2009. aastal ka suri.
Peale lahkumist koristati Neverlandist ära kõik, mis Jacksoni sealviibimist meenutaks, kaasaarvatud lõbustuspark. Aastaid uut omanikku otsinud laulja sai viimaks kokkuleppele ettevõttega Colony Capital, kes 2008. aastal maja endale võttis. Sellest hoolimata on maailmakuulus kompleks olnud tänaseni ilma armastava omanikuta universumi enda hoolitseda. Colony Capital pani Neverlandi uuesti müüki Sycamore Valley Ranch nimega, kuid ka see ei puhastanud kurikuulsa villa mainet.
2015. aastal antu Neverland taas müüki 100 miljoni USA dollariga, kuid 2 aastat hiljem oli sama omanik sunnitud hinna langetama 67 miljonile dollarile. 2019. aastal tuli skandaalne kinnisvara juba taas uut omanikku otsima, kuid seekord juba kõigest 31 miljoni dollariga.

MAAJA

0

Your Cart