Michael Jacksoni elu ja surma müsteerium

8 minutit lugemist

Rahvasuu ütleb: enne tõuseb päike pudrupajast, kui et mõni arst oma viga tunnistab. Michael Jacksoni raviarstide eneseõigustused on eelöeldu veenvaks kinnituseks.

Pärast popstaari surma 25. juunil 2009 leidsid politseinikud nii tema Holmby Hillsi villast kui ka Neverlandi kolikambrist kilodeviisi kõikvõimalikke medikamente, millest suurem osa olid nn retseptiravimid. Ka leiti arstide poolt Jacksonile saadetud kirju, millest selgub, et tohtrid olid juba palju aastaid varustanud popstaari tugevatoimeliste rahustite ja valuvaigistitega. Kas tõesti arstid ei teadnud, et selliste ravimite suurtes kogustes väljakirjutamine võib patsiendi ühel heal päeval lihtsalt tappa? Kas ei teadnud või tegutsesid sihikindlalt, et staari arvel võimalikult rohkem pappi kokku lükata? Selline oletus polegi nii fantastiline. Jacksoni viimane arst dr Conrad Murray, kes pidi popiidoli tervise eest hoolitsema tema 2009. aasta juulikuus Londonis algama pidanud kontsertturnee ajal, küsis honorariks ei vähem ega rohkem kui 300 000 dollarit. Tõepoolest, arstid ja advokaadid ei saa täis ega lähe lõhki, seda sel lihtsal põhjusel, et ahnus ei ole surmav!

Dr Conrad Murray.

Tegelikult polnud arstidel Jacksoni tervisest sooja ega külma. Näiteks dr Alex Farshchian saatis 21. juulil aastal 2002 popikuningale kirja, mis leiti villast, mida Jackson Californias üüris. Arst kirjutas Jacksonile järgmist: „Mul on kõik sinu jaoks valmis. Buprenex on tõhus narkootikum, millest ma sulle eelmisel nädalal rääkisin. See on nagu D (Ilmselt peab arst silmas ravimit Demerol – toim.) aga parem.” Kirjast selgub, et ravimit võib kasutada viis kuni seitse päeva ja see pakub „vajaliku lahenduse”. Kirja lõppu aga lisas „omakasupüüdmatu“ tohter lausa pugejalikult: „You are the best you are a ICON and you belong to the TOPS.“ Selliste võtete abil keerasid rahaahned tohtrid Jacksoni ümber sõrme. Popstaar usaldas oma arste pimesi, viimased ruttasid seda muidugi kohe ära kasutama ja pumpasid oma patsienti aastate jooksul tohututes kogustes ravimeid. Selle asemel, et aidata oma patsienti tema hirmudest, foobiatest, rahustite ja valuvaigistite sõltuvusest vabaneda, tegid tohtrid ravimite väljakirjutamisega tulusat äri. Michael Jackson kulutas iga kuu retseptiravimitele 40 000 eurot. Jurist Brian Oxmani sõnul sõi Jackson kohtuprotsesside ajal umbes 40 Vicodini päevas. „See on uskumatu kogus.“ Arstid teadsid väga hästi, millistes kogustes tohib ravimeid ühele patsiendile välja kirjutada. Jälgede segamiseks kirjutasid nad ravimeid välja Jacksonit teenindanud inimeste nimel. Sellest patust pole puhas ka dermatoloog dr Arnold Klein. Ärevushoogude vastane vahend Alprazolam oli kirjutatud välja kellegi Tyson Franki nimele. Kasutas seda aga Michael Jackson! Mitmelt ravimipurgilt leiti aga selliseid varjunimesid nagu Manuel Rivera, Joe Marcus, Michael Armstrong, Jesus Salas, Joe Marcus (kaks viimast olid Neverlandi töötajad) või lihtsalt initsiaalid M.M (ühtekokku 19 erinevat nime). Dr Klein aga eitas, et ta on popstaarile narkoosivahendeid välja kirjutanud. Siiski tunnistas ta mokaotsast, et Michael olevat Propofoli kasutanud juba 1997. aastal Saksamaal oma kuulsa „HiStory” tuuri ajal. Tõenäoliselt oli ta juba tollal ravimisõltlane. Millal aga Jakcsoni ravimisõltuvus alguse sai? Ilmselt 17. augustil 1993, kui 13-aastase Jordan Chandleri vanemad esitasid kohtule kaebuse, mille kohaselt superstaar oli võrgutanud nende poja. Parasjagu Kagu-Aasiat mööda tuuritanud Jakcson hakkas suurest närvipingest valuvaigisteid ja rahusteid neelama. Mõne nädala pärast tunnistas ta, et on rohtudest sõltuvaks muutunud ega suuda enam esinemesi jätkata. Asi oli läinud päris tõsiseks. Kohtuvälise kokkuleppe järgi maksis popstaar väikesele ohvrile (või väljapressijale?) 22 miljonit dollarit, sellest summast läks Jordani kummalegi vanemale 1,5 miljonit. Kuigi Jackson pääses süüdistusest, jäi pedofiili plekk talle eluks ajaks külge. Poistega mehkeldamisest ta aga ei loobunud, sattudes ikka ja jälle avalikkuse ja kohtuorganite huviorbiiti. 1994. aastal maksis Jackson kaks miljonit dollarit Jason Fracia vanematele vaikimise eest, et pääseda veel ühest kohtuprotsessist.
31. jaanuaril 2005 algas aga uus protsess. Seekord süüdistati Jacksonit tollal 14-aastase Gavin Arvizo seksuaalses ärakasutamises. 13. juunil teatas Santa Maria linna vandekohus pärast seitsmepäevast arutelu, et Michael Jackson ei ole süüdi Gavin Arvizo ahistamises ega muudes talle esitatud süüdistustes. Advokaat Thomas Mesereau aga pistis honorarina taskusse 5 miljonit dollarit…
Üllatav on ka asjaolu, et dr Conrad Murray lahkus pärast Jacksoni surma Californiast ja kolis Texasesse, kus tal asub praksis. On tuvastatud, et Jacksoni tappis Propofoli üledoos ja usutakse, et just Murray on mees, kes saatusliku süsti popkuningale tegi. Vägagi kummaline on see, et dr Murray ei kutsunud popkuningale pea tunni jooksul kiirabi ja püüdis lauljat ise elustada… Kas ta kartis, et tema käpardlikkus tuleb avalikuks? See ja veel paljud teised küsimused jäid vastuseta.

* * *

Politsei poolt konfiskeeritud Michael Jacksoni ravimid
Versed
(Dormicum, Midacum) Tugev rahusti, mida kasutatakse enne narkoosi. See ravim võtab hirmutunde, ähmastab tegelikkuse tunnetust. Võib tekitada sõltuvust.
Propofol Tugevatoimeline narkoosivahend, mida kasutatakse ainult lühiajaliseks narkoosiks, näiteks soolte kolonoskoopia ajal. Anestesioloog viib patsiendi organismi ammuilma väljaarvestatud koguse propofoli, kuid ikka ja jälle juhtub, et patsient ärkab operatsiooni ajal üles või ei ärka enam üldse. Muide selle Propofoliga on viimasel ajal (näiteks ka 2017. aastal) USA-s tõsiseid probleeme olnud. Opereeritavad lapsed aga hakkavad värisema, mis näitab, et narkoos ei toimi nii nagu vaja ning kogust on vaja suurendada. Propofol võib tekitada tugevat sõltuvust. Kui seda tuimastusvahendit narkootikumi või unerohu aseainena kuritarvitada, võib juba väike üledoos põhjustada hingamise ja südame seiskumise. Conrad Murray lahkel kaasabil tarvitas Jackson Propofoli 65 päeva vältel. Tulemuseks oli patsiendi surm.
Promethazin Tugev rahusti. Kasutatakse põhiliselt haigete ravil, kes kannatavad jälitusmaania all.
Alprazolam Hirmu- ja paanikahoogude vastane rahusti. Kergendab uinumist.
Percocet (Oxycodom) Tugev opiaatide rühma kuuluv valuvaigisti, mille hulka kuuluvad ka morfium ja heroiin. Tekitab sõltuvuse.
Demerol Tugev valuvaigisti. Morfiumi asendaja.
Prednison Kasutatakse liigesepõletiku, nahahaiguste ja allergia raviks.
Erythromycin Antibiootikum nahainfektsioonide, hingamisteede haiguste ja kuseteede infektsiooni korral.

Neid ravimeid võttis Jackson iga päev
Demerol:
2 süsti päevas
Zoloft: 100 mg
Ritalin: 10 mg
Prozac: 20 mg
Dilaudid: 3 mg / 2 korda päevas
Xanax: 250 mg
Vistaril: 2 süsti päevas
Prilosec: kogus teadmata

Miks teatud ravimite üledoseerimine on eluohtlik?
Inimese aju juhib kogu organismi tegevust, saates laiali erilisi impulss-signaale. Sellised ravimid nagu Vicodin või Demerol aeglustavad aju reaktsioone ja signaalid muutuvad nõrgemaks. Ühe sellise ravimi üledoosi korral hakkavad kopsud tihedamini kokku tõmbuma. Kui kasutada üheaegselt mõlemat ravimit, siis nende negatiivne mõju tugevneb: see aju osa, mis reguleerib reflektoorset hingamist, blokeerub täielikult ja hingamine lakkab. Demeroli üledoos põhjustab aga tugevat südame arütmiat, süda ei suuda enam piisavalt pumbata verd jäsemetesse. See viib selleni, et kogu organismis tekib hapnikuvaegus, mille tagajärjel häirub omakorda reflektoorne hingamine. Demeroli üledoosi tagajärjel seiskunud südant pole enam võimalik ei massaaži ega elektrišokiga „taaskäivitada“.

* * *

Dr. Conrad Murray: „Michael Jackson tappis enda ise
Dr. Conrad Murray, keda süüdistatati Michael Jacksonile surmava doosi Propofoli andmises, kaitseb ennast väitega, nagu oleks Jackson annuse ise võtnud. „Surmadoktori“ kaitsja Ed Chernoffi kontor on kirjeldanud popstaari surmapäeva järgmiselt:
Hommikul kell 10.50 andis arst, dr Murray Jacksonile 25 mg annuse Propofoli 20 ml pudelist, mis on kaheksandik kogusest. See oleks pannud magama vaid 5–10 minutiks, aga Ativan (Lorazepam) ja Vicodin, mida Jackson oli võtnud varem, koosmõjus tekitasid mehele pikemaajalise une. Doktor jäi Jacksonit valvama, ja lahkus toast keskpäeva paiku paariks minutiks tualettruumi. Doktori kaitsjad väidavad, et sel hetkel virgus popstaar, sai aru, et on maganud 9 tundi tühja ja süstis endale ülejäänud pudeli Propofoli. See põhjustaski massiivse üledoosi ja südame seiskumise.
Tualetist naasnud doktor leidis popstaari teadvusetult silmad pärani, viskas käest mobiili (ta oli kõnelnud sõbrannaga) ja asus patsienti elustama. Kaitsja väitis, et Michael Jackson oli Propofoli-sõltlane – popstaarile meeldis väidetavalt aine mõju.

Mille peale Jackson oma raha kulutas?
Michael Jackson teenis aastas keskmiselt 40 miljonit dollarit. Michael Jacksoni CD-sid on müüdud 750 miljonit, mis teeb nende kogukaaluks 12 000 tonni!
Kuidas oli võimalik kogu see raha ära kulutada ja jätta endast maha 331 miljoni dollari suurune võlg. Nagu teada, oli Jackson parandamatu laristaja. Tal polnud mingi probleem ühel päeva jooksul mööda kauplusi kolades teha sisseoste 6 miljoni dollari eest. Palju raha kulus ka lennureisideks tšarterlennukitega – keskmiselt 8 miljonit dollarit aastas. 70 000 dollarit maksis ta kuus renti Beverly Hillsis oleva Holmby Hillsi villa eest, samal ajal, kui tema Neverlandi rantšo seisis tühjalt.
Ka oma videoklippide valmistamise eest maksis Jackson hiigelsummasid. Esimene video „Billie Jean“ läks maksma 250 000 dollarit.
1982. aasta detsembris valminud 14-minutiline „Thriller“ läks maksma 500 000 dollarit! Video tegemise käiku näidati filmis „The Making Of Thriller”, mille müügiga teeniti esialgne „Thrilleri“ kahjum kuhjaga tasa. Kuidas oskas Jackson videoklippide peale nii suuri summasid? Tal oli kombeks palgata suur hulk inimesi, reserveerida mitmeks kuuks hirmkallid stuudiod ja hotellid ning siis päeval, kui pidid toimuma võtted, lihtsalt ära kaduda. Näiteks sõitis ta Tokyosse mõnda kaubamaja avama või meenus talle, et tema hea sõber Araabia šeik pead kodus oma tütre sünnipäeva. Meeskonnal ei jäänud muud üle kui võtteplatsil aega surnuks lüüa. Nii need arved aga muudkui kasvasid!
Neverlandi rantšo (mida Jacksoni kriitikud nimetasid poistelõksuks) oma tohutu pargi ja loomaia ülalpidamisega neelas lausa astronoomilisi summasid.

MAAJA

0

Your Cart