Kuidas pagulased toovad Austriasse õnne

1 minutit lugemist

Austria ülipugejalikud väljaanded „Der Standard“ ja „Die Presse“, rääkimata ülipugejalikest telekanalitest nagu ORF rõõmustasid eelmisel aastal Süüriast, Afganistanist ja Iraagist saabuvate „kõrgesti kvalifitseeritud spetsialistide“ üle.

Kuus kuud pärast põgenikelaine tipphetke uuris „Kronenzeitung“, kuidas siis asjalood tegelikult on. Kas vastab tõele, et põgenikud elavdavad Austria majandust, suurendavad kõigi elatustaset ning kindlustavad kopsakad pensionid aastakümneteks.
Ja mis selgus? 88 151 asüülitaotlejast ja 22 875 asüüli saanud isikust õpivad ainult 100! Kas keegi kujutab ette – ainult sada 111 026 inimesest – ehk 0,09 protsenti. Kuid veel hiljuti kilkasid avatud piiride pooldajad, et õppima hakkajad saab olema 85 protsenti pagulastest. Kuid ilmselt paraneb pilt kohe, kui asüülitaotlejad oma keskkooli lõputunnistused ja diplomid lauale löövad. Kui on, mida ette näidata!
Ja kuidas on siis lood Lähis-Idast pärit suurepärase haridusega doktoritega? Praeguseks ajaks on Austrias haiglatesse tööle võetud ainult 13 põgenikust tohtrit, kuid neilgi pole õigust diagnoosi panna või haigeid ravida.
Kuid on ka hea uudis: lähima poolesaja aasta jooksul ei ole Austria spetsialistidel vaja karta mingit (palga)konkurentsi Afganistanist või Süüriast.

Kronenzeitung, 30. märts 2016

Vt ka internetis: List of Islamic Terror Attacks (al 2001. aastast)

0

Your Cart