Jumal aitab!

1 minutit lugemist

Järjepidevalt jumalateenistustest osa võtvate inimeste hulgas on suremus 20 protsenti madalam, väidavad teadlased.

USA-s asuva Yeshiva ülikooli ja Albert Einsteini nimelise meditsiinikolledži korraldatud uuringus osales 92 395 vabatahtlikku naist vanuses 50–79 aastat, kirjutab ajakiri „Psychology and Health”.
Neilt küsiti, kas nad on usklikud, kui tihti käivad kirkus ja mil määral annab usk neile jõudu ja pakub lohutust. Seejärel jälgisid eksperdid naiste elukäiku ligi 7 aasta jooksul. Ilmnes, et nende hulgas, kes osalesid jumalateenistusel kord nädalas, oli suremusrisk 20 protsenti väiksem võrreldes nendega, kes kirikusse oma jalga ei tõstnud. Yeshiva psühholoogiaprofessor Eliezer Schnalli väitel ei olnud uuritavate puhul võimalik madalamat suremusriski lõplikult põhjendada selliste üldtuntud eluiga pikendavate teguritega nagu elustiil, sõprade ja perekonna toetus ning suitsust ja alkoholist loobumine.
„Siin on midagi sellist, mida me ei mõista,” märgib Schnall, kelle sõnul ei saa välistada, et tulemusi võisid mõjutada tegurid, mida ei osatud näha või mõõta. Järgmisena kavatsevad teadlased lähemalt uurida, kuidas võib religioon mõjutada neid inimkeha bioloogilisi mehhanisme, mis asuvad otseselt väiksema suremusriski taga. Samuti üritatakse välja uurida, kas usk mõjub samamoodi ka meestele.

MAAJA

0

Your Cart