Cher 75 – liiga ilus, et tõsi olla

6 minutit lugemist

Cher (s. 20. mai 1946) ei taha vananeda. Ta on lasknud ennast vähemalt 25-l korral opereerida, et olla ilusam, noorem ja ihaldusväärsem. Paraku pole arvukad lõikused teda õnnelikumaks teinud.

„Ma olen noore naise jaoks liiga vana ja liiga noor, et vana olla,“ filosofeeris Cher 1998. aastal, kuigi see tollal 52-aastane tüdruk oleks tahtnud öelda: „Minu perse on minu jaoks liiga noor.“ Cheri lemmiksõna on praegu „pask“, mida ta sageli kasutab ja millega ta alati iseloomustab kogu show-bisnessi. Nüüd on tema sõnavara veel täienenud ühe fraasiga. Ta leiab, et on ennast „täis pissinud“. Lühidalt, Cher oli juba 1990-ndatel kriisis.

Emakest loodust ilulõikustega lõpmatuseni ei peta. See kehtib ka Cheri (s 20. mail 1946) kohta.

Cheri probleem algas juba hommikul, kui ta peeglisse vaatas. Jah, kõik oleks nagu kõige paremas korras: metskassi silmad, täidlased huuled… Kuid samas vaatas talle vastu naine, kelle turjal on juba rohkem kui pool sajandit. Vanadus on tema hinges, peegelpildis see välja ei paista. Cher ja peegelpilt on kaks täiesti erinevat olendit. Võimalik, et ta on oma peegelpilti armunud nagu Oscar Wilde’i romaani kangelane Dorian Gray. „Kui kurb see on,“ ütleb Dorian Gray, kui ta näeb oma portreed, „mina muutun vanaks, inetuks ja eemaletõukavaks, samal ajal kui pilt jääb igavesti nooreks… Kui see oleks teisiti! Kui ma jääksin nooreks ja pilt vananeks! Ma oleksin nõus selle eest oma hinge andma!“ Ta tegi seda, Cher samuti. 25 operatsiooniga ja seitsme väiksema lõikusega on ta lasknud ennast noorendada. Nina on tehtud väiksemaks ja kitsamaks, põsenukke kõrgemale tõstetud, kortsuma kippuvaid huuli silikooniga täidetud. Kogu näonahka on kõvasti „pargitud“, lõuga silikooniga tugevdatud. Pepust, puusadelt ja kõhust on rasva vähemaks imetud. Samuti on ta lasknud korrigeerida oma kuulsat naba. Tulemus: Cher on kosmeetiline ime, kaasaegse kosmeetilise kirurgia meistriteos, tipptasemel kunstinimene!
„Ma ei taha teha filme, kus tegevus tiirleb ainult seksi ümber,“ ütles ta aastaid tagasi, kuid peab ennast sellegipoolest üleval nagu seksijumalanna. „Paljud mõtlevad, et inimene peab käituma vastavalt oma eale, kuid mul pole mingit tahtmist vanaeitedega bridži mängida.“ Parema meelega näitab ta rahvale oma naba. „Inimesed soovivad seksi? Nad saavad seda. Nad tahavad näha tätoveeringut minu pepul? Ma näitan seda neile.“
Oscari auhinna ülenandmisele (selle sai ta 1988. aastal osa eest filmis „Kuutõbine“) ilmus ta läbipaistvas tualetis ning nabaaugus sätendas briljant. Hiljem tunnistas ta häbenedes: „Selliseid asju teen ma sellepärast, et mul on probleeme autoriteetsusega.“ Äraseletatult tähendab see seda, et ta ei pea ennast lugupidamist väärivaks ning teeb seetõttu alatasa lollusi. Keegi pole talle õpetanud, kuidas üks soliidne daam peaks käituma. Tema ema oli kaheksa korda abielus, isa oli veoautojuht, kellel oli probleeme narkootikumide ja alkoholiga.

Sonny Bono ja Cher.

Saatus viis Cheri kokku oma esimese mehega Sonny Bonoga, kui ta oli 17-aastane. Tõsi, mees ei olnud eriti armastusväärne, kuid temaga algas Cheri näitlejakarjäär. Pärast lahutust truudusetust Sonny Bonost 1974. aastal alustas Cher soolokarjääri. Tema stiil muutus üha silmatorkavamaks. Tema maneerid olid klatšipressi jututeemaks. Cher abiellus teist korda. See kooselu kestis ainult üheksa päeva. Mõlemast abielust on tal kaks last: tütar Chastity ja poeg Elijah Blue. Kodus pole Cher ennast kusagil tundnud. „Ma tunnen alalist vajadust uute erutavate seikluste järele…“
Üks sellistest seiklustest oli läbilöömine filmis. Teatud edu saavutas ta „Eastwicki nõidades“ (1987) ja raamatupidaja Loretta Castorni osas filmis „Kuutõbine“. Kuid selliste filmidega ei täida ei hinge ega südant. Tema hingelist tühjust näitavad ka tema eluasemed, ilmetud, isikupäratud ja kõledad. Võib-olla on Cher endast liiga palju andnud? Tema austajateks on olnud Warren Beatty, Val Kilmer, Richie Sambora, David Geffen… Aastaid polnud tal ei alalist partnerit ega kavaleri. Cher leiab, et suhtlemine sõbrannadega on palju lõbusam: „Me oleme lapsikud nagu Golden Girls.“
Võib-olla oli see kustuva tähe esimene ja viimane katse vabaneda Barbie nuku imidzist. Kes on võimeline koos teistega naerma, suudab koos nendega ka enda pärast nutta.
„Vananemine on kohutav,“ ütles ta 1996. aastal oma 50. sünnipäeval. „Vanad mehed, kes võiksid mulle isaks olla, ei taha enam minuga töötada, nad võtavad parema meelega 25-aastase või veelgi noorema.“ Ka siis veel, kui Cher oli 40-nene, mängis ta endast 20 aastat nooremate partneritega. Veel 50-aastasena mõjus ta uskumatult noorena, kuid tema pilgus polnud enam sära ega värskust. Emakest loodust juba ei peta! Pärast seda, kui tema eksabikaasa Sonny Bono 8. jaanuaril 1998 suusatamisel hukkus, on Cher muutunud. Ta lahkus harva kodunt ning rääkis kogu aeg Sonnyst, kuigi ta polnud viimase kahe aasta jooksul enne tolle surma temaga sõnakestki vahetanud. Oma 52. sünnipäeva puhul 1998. aasta maikuu lõpus toimunud ühetunnises telesaates „Sonny & Me“ pillas ta mõistatusliku fraasi: „Mul on tunne, et ta sai sellega hakkama. Ja mida tema suutis, seda suudan ka mina.“ Kas hakkab Cher otsi koomale tõmbama? No nii vana ta ka ei ole. Aga võib-olla hingelt?
Oscar Wilde’i romaani tegelene Dorian Gray purustas maali, kui ta avastas oma vananeva hinge. Pilt näitas talle, milline ta nooruses välja nägi. Kuid oma sisemaailma peegelpilti ei suutnud ta enam taluda.

KUNSTNAINE CHER

Cher – ilukirurgia meistritöö.

PÕSED
Portselannahk ei teki iseenesest. Nahka on pinguldatud. Põsesarnasid silikooniga tugevdatud.
PUUSAD
Opereeritud 6 korda. Pärast sünnitamist leidis Cher, et need on suured ja lõdvad ning laskis väiksemaks opereerida. Hiljem leidis, et puusad on tänu dieedile liiga kitsaks jäänud ning laskis neid jälle silikooniga suurendada.
RIBID
11. ja 12. ribi eemaldati, et teha taljet saledamaks. Cher olevat vahepeal isegi kartnud, et ta rinnakorv variseb ühel heal päeval kokku.
PEPU
1980. aastatel laskis Cher oma kehast rasva välja pumbata ning nahka pinguldada, et kanda liibuvaid rõivaid ning mõjuda seksikalt.
NINA
Kongnina lühendati, tehti kitsamaks ning sirgemaks. Cheri näpunäide fotograafidele: pikad ninad heidavad pikki varje.
HUULED
Meelad huuled — kõigi naiste unistus. Cher lahendas asja lihtsalt ning laskis huultesse süstida silikooni. Kahjuks pole see ohutu, sest võib lõhkuda kudesid.
KÕHT
Nagu tütarlapsel, sile ja rasvata. Pealegi laskis Cher naba väiksemaks teha, et see mõjuks tütarlapselikumalt.
REIED
Juba abikaasa Sonny Bono leidis, et Cheri reied on liiga paksud. 1980. aastatel laskis ta eemaldada reitest rasva ning nahka pingutada, mille tulemusel vähenes kumbagi reie ümbermõõt 6 cm. Tuharad varjavad operatsioonijälgi.

Tunnuspildil: Cher kontserdil 2014. aastal.

©Peter Hagen

0

Your Cart