Inimpuugid vastavad Lesbose elanike külalislahkusele nende pühakodade hävitamisega

1 minutit lugemist

Kreekas Lesbose saarel hävitasid ebaseaduslikud sissetungijad taas ühe õigeusu kiriku ja nende viha kristlike pühakodade vastu ei näi raugevat. Enamik sissetungijatest on moslemid.
Seekord lammutasid inimprussakad Moria laagri lähedal asuva Saint Catherine kiriku mööbli ja kaunistused. Aprillis 2020 hävitasid illegaalsed sisserändajad Moria sisserändajate laagri lähedal asuva Saint Raphaeli kiriku. Märtsis sai rängalt kannatada veel üks Lesbose saarel asuv õigeusu kirik.

Kirikute hävitamine on usklikke kreeklasi sügavalt šokeerinud ja tekitanud küsimuse, et kas võõrastest kultuuridest pärit sissetungijad integreeruvad üldse kunagi Euroopa kogukondadesse ja austavad nende väärtusi – kas nad on seda üldse võimelised tegema?
Rändrottide põhjustatud pidevad rünnakud ja rahutused tekitavad Kreeka saartel elavates kogukondades sügavat ebakindlust. Nad arvavad, et migrantide kuritegevuse tõttu pole isegi kodudes enam turvaline elada. Viimati pidasid Moria laagris kaklusi rivaalitsevad afgaanide jõugud ja migrandid sülitasid koroonaviirusega hirmutamise mõttega politsei peale.
Kümnete tuhandete ebaseaduslike sisserändajate saabumine saartele on põhjustanud ka ökoloogilise kriisi. Muu hulgas on rändlejad hävitanud oliivisalusid ja veesilmi ning uputanud saare prügisse, mille eest nõuavad kohalikud elanikud nüüd hüvitist.
90 000 elanikuga Lesbos, kuhu on rännanud üle 40 000 rändroti, on Kreeka üks enam migratsioonist kannatanud piirkondi – 2016. aastal aga taheti saarlasi sissetungijate tervitamise eest esitada Nobeli rahupreemia kandidaadiks.
Migrandid ja vasakliberaalsed aktivistid hävitasid 2019. aasta suvel ka suure risti, mis oli saare kõrgele kaldale püstitatud selleks, et põgenikepaatidel oleks meremärk.

Tunnuspildil: Sissetungijad on end Lesbosel mõnusalt sisse seadnud.

Uued uudised 6. mai 2020

0

Your Cart