10 kõige jaburamat müüti Michael Jacksoni kohta

4 minutit lugemist

25. juunil 2017 möödus kaheksa aastat popikuninga Michael Jacksoni traagilisest surmast, kuid müüdid ja kõlakad tema kireva elu kohta ei taha vaibuda. Valisime 10 kõige jaburamat müüti Jacksoni kohta, millest osa levisid juba tema eluajal.

Michael Jackson laskis ennast sageli opereerida selleks, et kaotada sarnasus isaga, kes olevat olnud ühtekokku umbes saja ilulõikuse põhjustajaks. Selle müüdi järgi vihkas Jackson isa nii väga, et ta ei suutnud isegi oma peegelpilti taluda.

Fakt on: Jacksoni isa drillis oma lapsi edule, ka vägivalla abil. Hiljem on Jackson siiski mokaotsast tunnistanud, et ilma karmi isata poleks ta eales sellist edu saavutanud.

Jackson olevat olnud maffia nn. surmanimekirjas.

Jacksoni sõber ja mänedžer Frank DiLeo väidab oma raamatus, et maffia tahtis Jacksonit tappa, ainult Dileo head sidemed allilmas olevat suutnud seda takistada. Kahjuks ei põhjenda DiLeo, mis põhjusel tahtis maffia Jacksonit teise ilma saata.

Fakt on: DiLeo kasvas üles Pittsburghis Pennsylvania osariigis. Seal on aga maffia tegutsenud juba 20. sajandi algusest. Ajalehe „New York Times“ andmetel alustati DiLeo vastu korduvalt uurimismenetlusi seoses illegaalsete spordikihlvedude ja altkäemaksudega. Kohtu alla ei läinud ta aga kunagi.

Jackson olevat andnud Šveitsis voodoo-rituaali jaoks välja 150 000 dollarit.

2000. aastal avaldas USA ajakiri „Vanity Fair“ loo sellest, nagu oleks Jackson võtnud osa Šveitsis toimunud voodoo-rituaalist. Nõid Baba olevat lubanud, et 23 meelelahutuseäri kõige kuulsamat tegelast, nende hulgas Steven Spielberg, muusikamogul David Geffen surevad. Rituaali ajal olevat Jackson võtnud verevanni ja tellinud 150 000 dollari eest 42 lehma, kes olevat tseremoonial ohverdatud.

Fakt on: Steven Spielberg, David Geffen ja Co elavad veel. Juhul kui Jackson olekski sellisest rituaalist osa võtnud, siis oli see kõigest hookuspookus.

Jackson magas hapnikukambris.

Kõige enam levinud müüt väidab, et Michael Jackson olevat 1980. aastatel ööbinud hapnikukambris, et see läbi 150-aastaseks elada.

Fakt on: Inimesed, kes vajavad palju energiat, oleks hapnikukambris magamine tõesti kasulik, sest organism taastuks kiiremini. 150 aasta pikkust eluiga ei anna see aga kellelegi.

Jacksonil olevat olnud maal pühast õhtusöögist, kus Jeesuse asemel olevat kujutatud teda ennast.

New York Post“ teatas 2005. aastal Jacksoni voodi kohal rippunud maalist, mis kujutas endast moodsat koopiat kuulsast Leonard oda Vinci maalist „Viimne õhtusöök“. Maalil oli Jacksonit kujutatud Jeesusena, keda ümbritsesid jüngrid Abraham Lincoln, John F. Kennedy, Thomas Edisoni, Albert Einstein, Walt Disney, Charlie Chaplin, Elvis ja Little Richard.

Fakt on: Laste pilastamise protsessil olevat seda maali näidatud vandekohtunikele. Kohtu ees ütles Jackson maali kohta järgmist: „Jaa, ma imiteerin Jeesust. See ei tähenda aga seda, et ma ennast Jeesuseks pean. Kuid Jeesusel ja minul on ühine see, et me mõlemad armastame lapsi.“

Jackson põgenes Madonna eest, sest ei tahtnud temaga seksida!

1990. aastate alguses kohtusid Madonna ja Jackson õige mitmel korral. Sellest oleks ehk kujunenud sajandi armastusromaan, kuid Jackson leidis: „Madonna lihtsalt ei ole seksikas.“

Fakt on: Jackson rääkis sellest 2001. aastal, vastavad helilindid avaldati aga alles 2009. aastal.

„Seksikas olemine tuleb südamest, see on viis, kuidas sa ise ennast serveerid,“ tegi popikuningas kümme aasta hiljem oma „käimisest“ Madonnaga kokkuvõtte. „Ma usun, et ta oli minusse raskelt armunud, kuid mitte mina temasse. Jacksoni jaoks ei olnud skandaale armastav Madonna lihtsalt piisavalt kütkestav. Peale kõige muu olevat Madonna tahtnud teda meelitada striptiisiklubisse.

Jackson olevat peitnud oma telefoninumbri albumisse „Thriller“.

Popikuninga megaalbum „Thriller“ ilmus 1982. aastal, kuid alles 1984. aastal hakkasid levima kõlakad, et albumi triipkoodi 7 esimest numbrit (5099750442227) olevat tema mobiili number.

Miks ta oleks pidanud seda tegema?

Fakt on: Ameeriklased, kellel oli täpselt sama telefoninumber (ilma eelvalimiseta) teadsid rääkida, et pärast seda kui „Thriller“ oli võitnud 7 Grammy auhinda, olevat kümned fännid sellel salapärasel numbril helistanud lootuses iidoli häält kuulda.

Jackson ei tahtnud esimesel seksimisel ennast Marie Presleyle alasti näidata.

Jacksoni kauaaegne sõber ja biograaf J. Randy Taraborelli rääkis pärast staari surma tema suguelust nii mõndagi. Nii olevat Lisa Marie (s 1968) korduvalt kinnitanud, et mõlemad elasid harmoonilist suguelu, kuid samas ei jätnud mainimata, et olid ka mõned probleemid. Eesimest korda seksisid nad täielikus pimeduses. Kui Lisa Maria pärast vahekorda tuld põlema panna tahtis, tormas Jackson kiiresti vannituppa, et pruut teda alasti ei näeks. 20 minutit hiljem väljus Jackson vannitoast, kenasti mingitud ja hõbedane hommikumantel seljas.

Fakt on: Ainult Lisa Marie Presley teab, mis tegelikult juhtus või juhtumata jäi…

Ka Michael Jacksoni siitilmast lahkumine on legendidest ümbritsetud.

Jackson olevat Iraani sepitsuste tagajärjel vagaseks tehtud.

Selle järjekordse vandenõuteooria järgi laskis Mahmoud Ahmadinejad Jacksoni teise ilma saata, et maailma tähelepanu Iraanilt kõrvale juhtida, sest 2009. aastal pärast Iraani presidendivalimisi leidsid kogu maailmas aset protestid Mahmoud Ahmadinejadi vastu. Mis jäi diktaatoril muud üle kui Jackson vagaseks teha.

Va viimane jabur müüt: Michael Jackson olevat surnud juba kaks aastat enne oma ametlikku surma.

5. märtsil 2009 teatas Michael Jackson Londoni toimunud pressikonverentsil oma suurest comeback-tuurist. Kuid juba sellest lühikesest etteastest piisas, et järjekordsele vandenõuteooriale elu sisse puhuda. Pressikonverentsil ei olevat olnud Jackson ise. Esineja olevat olnud liiga väikest kasvu, samuti tema sõrmed ja ka liikumisjoonis olevat olnud teismoodi kui päris Jacksonil. Selle teooria järgi suri Jackson juba kaks aastat enne oma surma.

0

Your Cart