Üheaegne orgasm

2 minutit lugemist

Üheaegne orgasm on paljudele suur elamus ja ei ole vähe neid, kes sellest unistavad. Kuid ka kogenud paaril ei õnnestu kuigi sageli üheaegset kõrgpunkti saavutada. Aastaid tagasi soovitasid paljud seksuoloogid, et orgasm tekiks partneritel võimalikult üheaegselt. Argumenteeritud põhjendus sellele soovitusele aga puudus. Selle asemel, et püüelda üheaegse orgasmi poole, mis ei pruugi sugugi alati kõige nauditavam olla, peaksid partnerid õppima teist järele ootama või laskma partneril saavutada kulminatsioon temale kõige meelepärasemal viisil, kusjuures orgasmini viimine ei pruugi alati toimuda sugulisel teel. Tähtis on orgasm, aga mitte selle saavutamise viis.

Orgasmi võib jagada nelja faasi: erutus-, platoo-, orgasmi- ja taandumisfaasiks. Orgasmi ajal suureneb tunduvalt vererõhk, süda lööb kuni 180 lööki minutis, musklid pingulduvad ning hingamine muutub kiireks ja ägedaks. Seega kujutab suguühte kõrgpunkt endast suurt füüsilist koormust. Orgasmi hetkel on inimene kontsentreerunud ainult iseendale ja ta pole võimeline arvestama partneri soovidega. Orgasmis ollakse üksinda ja seega pole ühine kõrgpunkt sugugi nii tähtis, kui paljud arvavad ning on mõistetav, miks peaaegu pooltele meestest ei avalda üheaegne kulminatsioon mingit mõju. Erinevatel hinnangutel leiab umbes 40% meestest, et üheaegne orgasm on nende jaoks eriti erutav. Naistest arvab nii ainult 30%. Paljud naised leiavad, et nad suudavad alles siis lõplikult lõdvestuda, kui mees on orgasmini jõudnud. Muidugi tuleb arvestada ka puhtpsühholoogilise momendiga. Paljudele tundub, nagu oleks üheaegne vallandumine eriti nauditav. Taolised mõtted võivad ju küllaltki erutavad olla, kuid tegelikkus on siiski midagi muud. Asi on selles, et mehe orgasmi tugevus ja intensiivsus erineb tugevasti naise omast.

Mehe orgasm kestab sageli vaid 7–10 sekundit, naisel aga tunduvalt kauem. Seega pole mingit põhjust rääkida üheaegse orgasmi harmooniast, pigem on tegemist ühega paljudest seksuoloogilistest müütidest.

Mehe orgasm koosneb kahest astmest: sperma koguneb kusejuha algusesse ja tekitab naudingut valmistava survest vabanemise tunde. Vahetult enne ejakulatsiooni pole ükski mees enam võimeline seda tagasi hoidma. Naine seevastu suudab oma orgasmi edasi lükata. Naised on selles osas erakordselt tundlikud. Niipea, kui naist valdab nn. orgasmistress, jääb tal kulminatsioon saavutamata ja ta ei jõua platoofaasist kaugemale. Mitmesugustel põhjustel ei erutu naine piisavalt ja kui mees pole võimeline veel pärast iseenda orgasmi sugutamisliigutusi jätkama, pole ta suuteline naist rahuldama. Üheaegsest orgasmist ei tule sageli midagi välja juba sellepärast, et paljud mehed ei talu vahetult pärast orgasmi naise aktiivsust. Vähe on neid mehi, kellel säilib erektsioon ka pärast orgasmi ja kes on võimelised naist n.-ö. järele aitama. Veelgi vähem on aga neid mehi (erinevatel hinnangutel 5–7%), kes suudavad ennast valitseda ja reguleerida suguakti pikkust naise aktiivsusest sõltumata. Sellised mehed saavad alati tugeva orgasmi, pealegi suudavad nad küllaltki pika aja vältel säilitada erektsiooni. Ka kestab nende orgasm kauem ja nad oskavad nautida raugeva kõrgpunkti järellainetust.

Suguelu paradoksaalsus seisnebki selles, et partnerid õpivad suguühte kestust pikendama ja orgasmi saabumist juhtima sageli alles 30–35-aastaselt. Noortel meestel on sageli tõsiseid raskusi enda tagasihoidmisega, noored naised aga ei saagi tihtipeale orgasmi. Midagi pole parata, ka seksimine vajab õppimist ja kõik see nõuab aega!

©Peter Hagen