Tõeline kunst sünnib vaid tõelisest armastusest

2 minutit lugemist

Kirjanduse ajalukku läinud romaanide, suurte kunstimuuseumide hindamatute šedöövrite ja surematute ekraaniteoste eest võlgneme me tänu meestele, kes armastasid mehi.

Vana-Kreeka ja -Rooma skulptuurid lõid mehed, kes hindasid mehe keha ilu. Antiikskulptorite hulgas polnud ühtegi naist.

* Leonardo da Vinci (1452–1519) elas rohkem kui 30 aastat Gian Giacomo Capottiga, keda kutsuti Salaiks.
* Kunstnik Michelangelo (1475–1564) magas oma abilistega.
* Shakespeare jagas südant ja voodit oma austaja Henri Earl of Southamptoniga.
* Luuletaja Paul Verlaine (1844–91) ja Arthur Rimbaud (1854–91) elasid koos aastatel 1871–1873.
* Inglise kirjaniku Oscar Wilde’i (1854–1900) suureks armastuseks oli temast 16 aastat noorem aristokraat lord Alfred Douglas.
* Kirjanik Marcel Proust (1871–1922) armastas oma teenrit Alfred Agostinellit.
* Tummfilmi täht Rudolph Valentino (1895ؘ–1926) oli naiskinokülastajate iidol. Kuid Valentino armastas ainult mehi.
* Luuletaja Andre Gide (1869–1951) armus 47-aastaselt Mare Allegreti, oma laulatuse tunnistaja pojasse.
* Thomas Mann (1875–1955) tunnistas oma homoseksuaalseid eelistusi alles viiekümneselt.
* Draamakirjanik Tennessee Williams (1914–85) jõudis oma elu jooksul mitu meest ära pidada. Tema viimane armastus oli keegi Frank Merlo.
* Filminäitleja Jean Marais (1913–98) elas 26 aastat koos Jean Costeau’ga (1889–1963).
* Bob Lockwood (sünd. 1954), meie aja andekamaid parodiste naeris oma paroodiates välja edvistavat naiselikkust. Ka tema tunnistab ainult „tõelist“ armastust.
* Filminäitleja ja naistelemmikule Alain Delon’ile (sünd. 1935) meeldisid kõige rohkem tõmmud jugoslaavia mehed. Kuid ta ei leidnud õnne ühegi mehega ja nii pidi ta aeg-ajalt ka naistega läbi ajama (ühe naisega elab ka praegu).
* Kunagine naisteiidol Richard Chamberlain (sünd. 1934) pole kunagi naistest hoolinud. Praegu elab ta Hawaii saarel õnnelikult koos oma sõbra ja armsama Allen Rabetfiga.

„Tõelist“ armastust oskasid hinnata ka kreeka filosoofid Platon ja Sokrates, Rooma keiser Caesar, Preisi kuningas Friedrich II, Baieri kuningas Ludwig II, kahtlane tegelane oli ka Saksa keiser Wilhelm II, Inglise kuningad William Rufus, Richard I Lõvisüda, James I, Edward II, Šotimaa kuningas James VI , Prantsuse kuningas Henri III; saksa arheoloog Heinrich Schliemann, saksa suurtööstur Friedrich Alfred Krupp, taani kirjanik H. C. Andersen, saksa kirjanik Ludwig Renn, saksa režissöör Friedrich Wilhelm Murnau; saksa filosoof Friedrich Nietsche, prantsuse filminäitleja Gerard Philipe, šansoonilaulja Charles Aznavour; itaalia kirjanik ja režissöör Pier Paulo Pasolini, režissöör Luchino Visconti; ameerika helilooja Leonard Bernstein, filminäitleja Rock Hudson; inglise rokistaar ja filminäitleja David Bowie, helilooja Benjamin Britten, filminäitleja Charles Laughton; inglise poplauljad Elton John, Freddie Mercury, Cliff Richard ja George Michael; latiinostaar Ricky Martin; moeloojad Giovanni Versace ja Calvin Klein (kuigi Kleini tütar ei saa aru, miks temaga seksivatel heteromeestel on alukate ülaservas tema homoseksualistist isa nimi!), vene helilooja Pjotr Tšaikovski, eesti keeleteadlane Paul Ariste, kirjanik Nikolai Gogol, nõukogude-vene filminäitleja Aleksei Batalov, estraadilaulja Valeri Leontjev, laulja Filipp Kirkorov, balletitantsija Rudolf Nurejev; tšehhoslovakkia estraadilaulja Karel Gott, inglise matemaatik Alan M. Turning ja paljud teised.

MAAJA