Sai pisut müratud ehk kuidas Eritrea põgenik, Abdul M. ründas Saksamaal 11-aastast poissi võileivanoaga!

3 minutit lugemist
Mees oleks pagulasabi töötaja poja peaaegu tapnud. Tegelik ohver oleks pidanud olema hoopis poisi ema, samas majas elav pagulaste abistaja. 22. mail 2019 andis aafriklane oma teo eest Passau ringkonnakohtus aru. Protsessi vältel tulid ilmsiks väga hirmutavad detailid! Eritreast pärit 25-aastane asülant elas 2018. aasta suvel koos teiste sisserändajatega kortermajas Vilshofenis, Saksamaal. Samas majas elas ka 34-aastase pagulasabi töötaja koos oma abikaasa ja kahe pojaga. Prokuröri sõnul luuras Eritreast pärit põgenik kuriteo toimumise päeval pagulasabistaja korteri ees 11-aastase poisi tegemisi, samal ajal, kui poisi ema koos teiste sisserändajatega sisseoste tegi. Põgenik astus korteri uksest sisse ja ütles poisile „Mother“ ise lükates last samal ajal elutoas suunas. Mees tõukas poisi pikali, tõmbas oma pükste taskusse peidetud noa välja, karjus poisile “sure, sure” ja torkas last mitmeid kordi noaga. Poissi sai väga raskelt viga. Mees tekitas lapsele 15 cm pikkuse haava nii kõri piirkonnas, kui ka jalgadele ja kätelt. Pere koer, kes hammustas ründajat kannast, päästis nähtavasti 11-aastase poisi elu. Tänu koerale, sai poiss end kurjategija küüsist vabaks rabeleda. Eritrealane ütles peale kuritegu, et kurat käskis tal seda teha. Kohtus õigustas aafriklane oma kuritegu absurdse väitega, et poisi ema oli oletatavasti näinud eritrealase ise vändatud videot, kus mees oli alasti! Mees sõnas, et üksi naine ei tohi näha moslemi meest alasti. Seetõttu pidi naine surema! Lisaks oli mehel veel teisigi versioone, et oma tegu õigustada. Tegelik põhjus oli, et Abduli sotsiaaltoetust kärbiti. Mees läks seepeale endast nii välja, et hakkas otsima ohvrit, kellele selle eest kätte maksta. Kuigi kuriteo sooritamisest on möödas peaaegu aasta 07.2018) , on lapsel siiani suured psüühilised probleemid. Poisil tuli rünnaku tagajärjel kuid haiglas ravil viibida. 06.juunil 2019 otsustatakse eritrealase saatus!
* * *

Hollandi migratsiooniminister Mark Harbers astus 21. mail 2019 tagasi, kuna selgus, et ta on varjanud migrantide ja varjupaigataotlejate poolt toimepandud tõsiseid kuritegusid.
Immigratsiooniameti iga-aastases raportis oli Harbersi poolt koostatud top-10 kuritegudest, mille panid 2018. aastal toime asüülitaotlejad. Nende hulgas domineerisid peamiselt väiksemad kuriteod nagu jalgrattavargused ja solvamised. Palju harvemini tuli raporti kohaselt ette mõrvu, vägistamisi või pedofiiliat, lisaks olid paljud selliseid rängad kuriteod liigitatud kategooria „muud“ alla.
De Telegraafi poolt saadetud järelepärimisele ministeerium ei vastanud, samas kui politsei saatis ajalehele andmed, mille kohaselt panid asüülitaotlejad 2018. aastal toime 31 mõrva või tapmist, tekitasid 51 korral raske kehavigastuse, panid 79 korral toime seksuaalkuriteo, viiel korral oli tegemist pedofiiliasüüdistusega ja viiel korral pantvangi võtmisega. Lisaks on kaheksa asüülitaotlejat jäänud vahele lapsporno omamises. Politsei sõnul saadeti täpselt samasugune info raporti tarvis ka justiitsministeeriumile, kuid politsei andmed ei kattunud raportis olevate andmetega.
Hollandi Vabaduspartei juht Geert Wilders nõudis debatti parlamendi alamkojas ja nimetas Twitteris Harbersi võltsimisi „täielikuks maffiategevuseks ja sõja kuulutamist koalitsiooni poolt”. Ta lisas, et alamkoda (de Tweede Kamer) on korrumpeerunud.
Mark Harbers omakorda väitis, et asüülitaotlejate raskeid kuritegusid ei avalikustatud, sest kardeti, et nende ilmsikstuleku puhul tekitaks see ühiskonnas segadust.
Harbers on ka varem terava kriitika osaliseks saanud. Jaanuaris 2019 süüdistati teda koostöö tegemises inimsmugeldajatega, sest ta otsustas lubada Hollandisse mõned päästelaeva Sea-Watch 3 poolt päästetud migrandid.
Lisaks lubas ta Hollandisse jääda sadadel alaealistel migrantidel, kes seaduse järgi oleks tegelikult pidanud maalt lahkuma.

0

Your Cart