Sadomasohhism – 12 küsimust vägivallaga kaasneva naudingu kohta

6 minutit lugemist

Nad anduvad oma partneile ahelates, naudivad „karistusalusena” vihisevaid piitsahoope. Sadomasohhismi fännidele on armastus ilma piina(mise)ta mõeldamatu. Dr. Amoros selgitab, miks valu võib nauditav olla ning kirjeldab, kuidas sellised suhted toimivad.

1. Mida tähendab sadomasohhism?

Sado tähendab sadisti. Sellised inimesed tunnevad seksuaalset erutust teisi inimesi piinates. Masohhist seevastu saab seksuaalse rahulduse siis, kui teda alandatakse või piinatakse. Sadomasohhismi ehk lühendatult S/M puhul on tähtsamateks reegliteks, et kõik toimub osapoolte vabal tahtel ja kasutatakse kokkulepitud paroole, kui passiivne pool soovib mängu lõpetada.

2. Millised seksivariandid sadomasohhiste kõige rohkem erutavad?
Masohhistid anduvad oma sadistlikule partnerile kõige meelsamini kätest ja jalgadest kinniseotuna. Sadist omakorda naudib teise abitust, et ta võib teda alandada ja talle haiget teha. Sadomasohhistide arsenali kuuluvad rihmade, piitsade ja keppide kõrval ka naha külge (näiteks rinnanibud või munandikott) kinnitatavad klambrid, kas siis raskustega või ilma. Nii mõnelgi masohhistil tekitab naha küljes rippuv raskus täiendava ja tugeva seksuaalse erutuse.
3. Kas sadist võib korraga ka masohhist olla?
Jaa, sest eriti nn. harrastussadomasohhistide juures võib ette tulla, et mõlemad kalduvused avalduvad ühe ja sama inimese puhul. Muidugi sõltub asjade käik partneri valikust. Domineerivast poolest võib aja jooksul saada sadist, kes mõtleb välja üha uusi erutavaid piinamisviise, passiivne partner aga naudib alandust.
4. Millega seletada seda, et valu võib nauditav olla?
Tegemist on erinevate biokeemilitse protsessidega, mille mõjul masohhistlike kalduvustega inimene tunneb valust naudingut. Valu korral eraldab sellise inimese aju endorfiini (nn. õnnehormooni), mis suurendab samal ajal ka seksuaalset erutust. Seksuaalset erutust suurendab omakorda psüühiline kaif: teadmine, et ollakse täielikult partneri meelevallas (hirmuga seotud erutus ja psüühiline pinge!), samuti häbi ja südametunnistusepinnad kõige selle pärast, mis on seotud selle perverse mänguga.
5. Kas sadomasohhismi harrastavad naised on pigem domineerivad kui allaheitlikud?
Umbes 40% S/M praktiseerivatest naistest on sadistlike kalduvustega ja nad asuvad meelsasti domina ja valitseja rolli ning lasevad käiku ketid, piitsad ja käerauad. Enamus S/M-fännidest naised on aga masohhistid ja elavad oma seksuaalseid soove välja alandustes.
6. Mida harrastavad algajad sadomasohhistid?
Meie päevil liigub S/Mi kohta palju infot. Sekspoodides on müügil terve arsenal vajalikku varustust, samuti vastavateemalisi ajakirju. Nii võivad uudishimulikud noored praktiseerida kõige erinevamaid seksimänge. Kuid sageli ei anna inimesed endale aru, et kui vastavat eelsoodumust ei ole, siis ei maksa ilmtingimata ainuüksi soovist moevoole järgida kõike järele proovida. Teisalt on sadism täiesti „arendatav” kalduvus.
7. Mida annab S/M partnerite suhetele?
Selline suhe saab püsida vaid siis, kui mõlemal partneril on sadomasohhistlikud kalduvused, olgu siis üks sadist ja teine masohhist või nad vahetavad aeg-ajalt rolle. Juhul kui ainult ühel partneril on sadomasohhistlik kalduvus, siis selline suhe jookseb varem või hiljem karile.
8. Milliseid assessuaare sadomasohhistid kõige sagedamini kasutavad?
Lakk- või nahkrõivaid, -kingi, -saapaid, samuti neetidega kaunistatud ehteid, intiimvöösid jm. taolist. Seksimängude ajal lähevad käiku rihmad, mitmeharulised piitsad, kepid ja metallraskused.
9. Kas on olemas ka spetsiaalseid S/M-klubisd ja mis seal toimub?
Lääne-Euroopas on pea igas suuremas linnas S/M-klubisid, kus toimuvad regulaarsed koosviibimised ja kokkutulekud, mille toimumisajast teavitavad kohalikud ajalehed. Sellised klubid on kohaks, kus asjasthuvitatud endale partnerit otsivad. Sageli leitakse ka klubis omaette nurgake, kus saab uue tuttava peal oma kalduvust välja elada.

10. Kas sellistes klubides praktiseeritakse ka mingeid erilisi mänge?
Jaa, sest üldreeglina on S/M-klubid hästi sisustatud. Kes soovib, see võib koerakausist süüa või lasta ennast rihmaotsas jalutada. Samuti võib masohhisti kettidega põranda või seina külge aheldada, kusjuures range domina karistab ka kõige tühisema „eksimuse” eest. Käiku lähevad ka põletusrauad, mis sageli kannavad domina monogrammi. Pea igas stuudios on venituspingid või ristid, mille külge saab masohhisti kinnis siduda. Ei puudu ka nn. Andrease rist, mille külge saab asjahuvilist siduda pea alaspidi.
11. Mis on S/M-puur?
See on suur metallvarbadest puur, mis riputatakse lakke. Kinniseotud masohhist suletakse sellesse puuri põlvili või kükitavas asendis. Samal ajal kui masohhist naudib ebamugavast asendist tingitud valu, suurendab sadist partneri naudingut väljastpoolt puuri, teda nüpeldades ja piitsutades.
12. Kas inimene võib ka üksinda sadomasohhistlikke mänge harrastada?
Leidub masohhiste, kes riputavad oma keha külge raskusi või kinnitavad rinnanibude või häbememokkade külge raskusi ja sõna otseses mõttes piinavad ennast orgasmini. Ka armastavad sadomasohhistid tilgutada oma kehale küünlavaha. Sadistid aga erutavad ennast põhiliselt fantaseerides.

* * *

Millest on tingitud sadomasohhistlikud kalduvused?
Psühholoogid on seda meelt, et igal inimesel on sadomasohhistlikke fantaasiaid, mis on seotud lapsepõlve elamustega, iseasi, kas neid fantaasiaid välja elatakse või mitte. Kui näiteks laps vaatas salaja pealt vanemate armatsemist ja teda karistati selle eest peksuga vastu tagumikku, siis hiljem täiskasvanuna kombineeruvad armastus ja löögid naudinguna. Leidub ka neid, keda suguakt enam üldse ei huvita, sest neid erutab ainult piin või piinamine. Psühholoogid soovitavad sellistel inimestel pöörduda psühhoterapeudi poole. Mina isiklikult kahtlen selles, et inimese väljakujunenud seksuaalseid eelistusi oleks võimalik muuta.
Millised inimesed harrastavad S/M-seksi?
Kui närvikõdi ja erutavaid elamusi otsivad noored välja arvata, siis sadomasohhsitlikke seksimänge harrastavaid inimesi võib leida kõigi elanikkonna gruppide ja elukutse esindajate hulgast. Silmatorkav on see, et sellised kalduvused on sageli karjääri tegevate inimeste hulgas, kes meeleldi heidavad domina jalge ette, et täita tema absurdseid käske ja soove. Madala sotsiaalse päritoluga naistest saavad aga võimukad ja halastamatud dominad.
Millest võib ära tunda, et partneril on sellised kalduvused?
Selleks ei ole vaja kellagi voodisse minna. Sadisti tunneb ära juba sellest, et telerist actionfilmi vaadates laseb ta lendu sapiseid märkusi tegelaste, eriti aga kurjategijate või gangsterite ohvriks langenute aadressil. Voodis kipub ta suguakti ajal partnerile haiget tegema: hammustama, kergemaid või tugevamaid lööke andma või eelsitab seksida asendis, mis teeb partneri liikumisvõimetuks. Sadistlikud mehed harrastavad jõulisi sugutamisliigutusi. Masohhisti ära tunda on märksa raskem, sest ta on sageli väga passiivne. Küll võib ta teistega avalikult flirtides provotseerida partnerit ennast „karistama”.

* * *

Pisut statistikat

Umbes 4% naistest ja 8% meestest julgevad tunnistada, et nad on S/M-fännid. Siinkohal tuleb rõhutada, et paljud vaatavad nahk- ja lakkassesuaare kui trendikat kuuluvat atribuutikat. Tõelised S/M-fännid muidugi naeravad selliste asjaarmastajate üle. Umbes 70% naistest ja 77% meestest unistab sidumismängudest, iga teine naine leiab, et on väga erootiline lasta ennast mehel seksuaalselt karistada. Samal ajal kui naissadomasohhistid on enamasti väga noored, siis mehed avastavad oma S/M-kalduvuse alles küpses eas.

MAAJA

0

Your Cart