Peegli maagia ja pilgu jõud

6 minutit lugemist

Juba peegli leiutamisest alates on seda peetud maagiliseks esemeks. Arvatakse, et see on uks teispoolsusse, aga ka põhjatuks infolaoks kõigest sellest, mida ta on „näinud“. Asjatundjad väidavad, et meis igaühes on varjul oma energeetilise informatsiooni matriits, mida me ise hingeks nimetame. Ja peegli leiutamisest alates on arvatud, et see ei peegelda mitte ainult inimese nägu ja keha, vaid ka seda salapärast matriitsi, või salvestab selle. Kui see teooria paika peab, peitub selles võti nii mõnelegi imele, mis on seotud peegliga. Ja neid pole mitte vähe…

Naine näeb peeglis oma mõrvarit, keda tegelikult ruumis pole.

Stseenis ühes möödunud sajandi parimatest psühholoogilistest trilleritest „Ürginstinkt“ (1992) lööb võrratu Sharon Stone oma armukesele orgasmihetkel noa rindu. Seda näidatakse voodi kohal oleva peegli vahendusel. Kui aga peegel ongi nagu videolint, mis jäädvustab kõik, mida ta peegeldab, siis talletatu dešifreerimisega pole seni veel keegi hakkama saanud – vastasel juhul olnuks kauni blondiini kuritegu olnud kerge paljastada. Seda kunsti on aegade jooksul vallanud vaid eriliselt pühendatud. Hinge peegliks peetakse silmi, täpsemini – aju peegliks, ja pilgu maagia on samuti üks müstikaga ümbritsetud valdkond. Isegi teadlased ei vaidle enam kategooriliselt vastu oletusele, et silmadega on võimalik edastada võimsat negatiivset programmi, millega võib isegi tappa. Mõne aasta eest sattus Kanada kogenud kütt Steve McCallan silmitsi emakaruga, kes sedamaid ründas. Pikali lööduna sirutas mees käe, milles hoidis jahinuga, karu poole, raevunud pilgu aga naelutas otse kiskja pupillidesse. Karu kangestus jahmatusest ja varises mõne hetke pärast möiratades kokku – ta oli surnud. Juhtumit uurinud teadlased ja meedikud tulid järeldusele, et looma surma põhjustas inimese silmadest saadetud võimas bioenergeetiline impulss, mis purustas närvirakud karu ajus.

1880-ndate kroonikates on juttu Sitsiilia saare Messina linna kodanikust, kelle pilgul oli surmav jõud. Tarvitses sellel mehel vaid kellelegi juhuslik kõrvalpilk heita, kui inimene jäi aastateks põdema või suri. Ta ise polnud selle üle kaugeltki õnnelik. Kord jäi ta ühe luksuskaupluse peegelvitriini ette seisma, uurimaks iseennast nii-öelda silmast silma. Mõne päeva pärast õnnetu suri, sest peegel suunas talle tagasi tema enese pilgu surmava energiaimpulsi.
Venemaal peeti peeglit veel 17. sajandi lõpul ohtlikuks leluks, saatana tööriistaks. 1666. aastal kehtestas oikumeeniline kirikukogu seaduse, mis keelas vaimulikel peegleid oma majja toomast.
Arvati, et selle kaudu võib langeda kaetamise ohvriks, kui sinna on kellegi kuri pilk salvestatud. Aga samahästi saada ka ise oma lähedaste kaetajaks – vaatad pahas tujus, kellegi peale solvunult peeglisse, ja ongi häda käes, kui too ise peeglisse vaatab.
Maagid ja ekstrasensid ei armasta peegleid. Nad teavad, et igasse inimesse, olgu kuitahes heatahtlikku ja ohvrimeelsesse, koguneb ajapikku negatiivset energiat. Peeglisse vaadates talletame me sinna oma miinusmärgiga bioenergeetilised impulsid. Aja jooksul saame nende mõju sealt tagasi kontsentreeritud kujul, ja vananeme tänu sellele kiiremini. Sellepärast ei maksaks sugugi naeruks panna elutargemate soovitust: vaadake peeglisse võimalikult harva! Enese noorendamiseks soovitavad maagid vaadata hoopis noorpõlvefotosid, kujutledes end seejuures n-ö pildi sisse. Sest fotos on tallel meie toonane energeetiline info, mis organismi ergastab ja korrastab.
Kui oled kodust juba väljunud, aga oled sunnitud mingil põhjusel poolelt teelt tagasi pöörduma, tuleb enne teistkordset väljumist veel korraks peeglisse vaadata. Alla aasta vanust väikelast ei tohi peegli ette viia – see mõjub pärssivalt nii ta arengule kui kasvule. Kõige halvemaks endeks peetakse nii ida- kui läänepoolkeral aga peegli lõhkumist. Sest koos peegli füüsisega puruneb ka selles tallel olnud omaniku energeetilise info matriitsi koopia, mistõttu oma isiksuse ning elu ülesehitamisega tuleks nagu taas otsast alustada.
Iidsetest aegadest kaeti peeglid kinni, kui majas keegi suri, sest arvati, et vastasel juhul võib ta hing peeglisse kinni jääda. Või löödi lahkunu toas olevad peeglid puruks ning viidi killud kiiresti välja, et hing neist takistamatult teise ilma pääseks.
Peegleid on ka rinnal kantud kaitseks halva silmaja ärasajatamise eest. Sellelgi taval on oma loogiline selgitus. Kuna peegel peegeldab tagasi ka inimesele kellegi silmadest suunatavat negatiivset energiat, siis on ta nagu kaitsetamm, talisman. Paljudes idamaades peetakse ja rakendatakse peeglit kui kodu turvavahendit – neid tavatsetakse riputada tingimata välisukse kohale ja koguni maja välisseintele. Mõned maagid soovitavad peegleid kummuli põrandale asetada – kaitseks geopatogeensete kiirguste eest.
Mõnedes pärimustes osutatakse peeglile kui energeetilisele vampiirile. Ning ei soovitata paigutada oma koju võõraid peegleid, sest need võivad kaetamist või needust põhjustada. Ikka sellesama pärast, et peegel „mäletab“, ja võib-olla on ta tunnistajaks olnud skandaalidele, tülidele või koguni kuritegu­dele. Kui sul peaks kodus olema tundmatu päritoluga peegel, on lihtne kontrollida, kas pole tegemist energeetilise vampiiriga. Viimasest õhkub toasoojuses käega tuntavat külma, selle ees kustuvad kirikuküünlad. See tähendab, et niisugune negatiivse bioenergeetikaga laetud peegel tuleb viivitamatult prügimäele viia.

Peeglike, peeglike seina peal…
Fen shui hoiatab peegli maagia eest – su kodus valitseva aura suhtes on peeglil tunduvalt olulisem tähtsus. Ja soovitab järgmist:
* Mitte kunagi ära riputa peeglit välisukse vastasseina – see tähendaks, et ta laseb sisse tulla nii kõigel positiivsel kui ka negatiivsel. Pikkamööda õgib seesugune olukord su kodu kogu positiivse energia ning edu jätab sind lõplikult maha. Kodakondsete vahel tekivad tülid, sigib haigusi, hea õnn jätab sind maha… Sestap soovitus: riputa peegel esiku paremale seinale (sissetulija seisukohalt).

* Olgu tegemist töökabineti, köögi või mõne muu ruumiga, kus veedad enamiku ajast – uks peaks olema pidevalt su vaateväljas. Kui asud (istud) näo või küljega ukse poole, pole peegel ruumis üldse vajalik. Kui su valdav asend on aga, selg ukse poole, paiguta kas või tilluke peegel enese ette seinale või lauale nii, et ust (sisenejaid) näeksid. Vastasel juhul oled pidevas pinges, tunned end alateadlikult ohus – aisting, mis elab meis veel koopaaegadest. Ajapikku laastab see närvisüsteemi.
* Paljudele meist lausa meeldib paigutada peegel toas akna vastas olevale seinale – see lisaks ruumile nagu helgust ning avarust. Seda võib teha, aga teatud ettevaatusega. Kui aknast peegeldub ilus haljasala, loodusvaade, kellegi hoolitsetud kodu – palun väga! Kui peeglist „vaatab“ aga vastu räämas tühermaa, prügikastid, segamini või mahajäetud ehitusplats, siis toimib peegel kui terve, kosutava aura hävitaja.
* Seksi (üle)tähtsustamine tänapäeval asetab erilise rõhu peeglitele magamistoas. Aga just see, või mistahes paik, kus magatakse, nõuab peeglitesse erilist, ülimalt läbimõeldud suhtumist. Raudne reegel on järgmine: peegel ei tohi „vaadata“ magavat (seksivat) inimest, st. peegeldada teda voodis olevana. Sest peeglite kaudu imbuvad meie maailma olendid paralleelsetest, efemeersetest maailmadest, kelle tegevus või mõju ei pruugi alati meile mõistetav ja soodne olla. Parimal juhul hakkavad sind vaevama lihtsalt õudusunenäod, mis tähendab, et sa ei puhka küllaldaselt välja, millest omakorda johtuvad kõikvõimalikud probleemid. Halvimal juhul tekivad psüühilised häired – tunned end alateadlikult pideva valve all. Kui sul on peegel, mis mingil põhjusel (perekondlikel, rituaalsetel) peab magamistoas paiknema, siis varusta see kardinatega, mida saab ööseks ette tõmmata.
* Ära vaata peeglisse sagedamini kui hädapärast vaja. Ja ära mitte kunagi nõiu peegliga, kui sul selleks eriteadmisi ega põhjalikku ettevalmistust pole.

MAAJA

NB! Loe ka:
Must peegel
Inimesed kaovad müstiliselt peeglisse