Paksud on õnnelikumad

3 minutit lugemist

Ostuhullus kompenseerib

Mehed, kes sõbranna kätte usaldatud krediitkaardi kiire tühjenemise pärast pahandavad, peaksid süüdistama ainult iseennast. Sest psühholoogid on kindlaks teinud, et ostuhullusega kompenseerivad naised oma seksuaalset rahuldamatust, vältimaks depressiooni, mida viimane põhjustab. Paljud väidavad, et see on vähim, mida nad enesele pideva õnnetusetunde peletamiseks lubada võivad.

Itaalia mehe jõulisuse tagab toit ja päike

Massachusettsi (USA) teadlased on jälile saanud sellele, miks itaalia mehi kõige jõulisemateks armastajateks peetakse. Neil pole probleeme kolesterooli ja erektsiooniga tänu sellele, et nende toidusedeli peamisteks komponentideks on oliivõli, pähklid ja kala. Vastupidiselt näiteks brittidele ja paljudele teistele eurooplastele, kes söövad võid, liha ja mistahes töödeldud toitu.

Kondoom allergia vastu

Mees, kelle partner pärast orgasmi õndsat rammestust ilmutab, ärgu uskugu, et on oma vägevusega imet teinud – tegemist võib olla hoopis allergiaga. Cincinatti (USA) ülikoolis uuriti 1073 naist ning avastati, et 12%neist on seemnevedeliku suhtes allergilised. Ejakulaadis sisalduvad proteiinid võivad esile kutsuda puhitust, näo turset ja koguni teadvuse kaotust, kui akt on kestnud kauem kui 30 minutit. Probleemi lahenduseks on kondoom.

Paksud on õnnelikumad

Kui tahad õnnelik olla, ole paks! Sest dieedipidajad jätavad end ilma vajalikust hulgast trüptofaanist – proteiinist, mis reguleerib aju kemikaalidesisaldust. Inimestel, kes pidevalt nälgivad, on aju pilgeni täis depressiooni põhjustavaid kemikaale!

Vaimse seisundi peegeldajad

Kõrvalestad ja ninasõõrmed annavad teavet inimese vaimsest seisundist. Liverpole (Inglismaa) teadlaste väitel põhjustab organismi hormoonidetase pehmete kudede suurenemist või vähenemist, neisse rohkem või vähem vett kogudes. Kõrvade ja ninasõõrmete pidev mõõtmine 24 tunni jooksul aitab arstidel lahendada depressiooni ja uneprobleeme.

Klubiõhtult kuulmishäire

Veerand briti noortest on kaitsetu lärmi ees, mis on igas klubis piisavalt kõva, et kuulmist kahjustada. Neist omakorda pooled on kuulmishäire saanud üheainsa klubiõhtu tulemusena. Sakslaste analoogiline uurimus kinnitab, et igast kümnest reivijast üks kurdab puudulikku kuulmist või pidevat vilinat kõrvades.

Paksudel on ohutum elada

Üks vähestest eelistest, mis paksudel kõhnadega võrreldes on see, et neid tabab harvemini traagiline hukkumine. Uuringud ja küsitlused, mida on USA-s korraldatud, näitavad, et mis tahes katastroofide ohvriks langenute hulgas on vaid 12 inimesel olnud ülenormatiivne kehakaal.

„Need tulemused üllatasid mind,” konstateerib sotsioloog Kenneth Warner. „Selline tulemus torkas silma juhuslikult, kuna uuringul oli pisut teine peaeesmärk. Siis aga, teinud kindlaks, et 26% ameeriklastest on ülemäära „raskekaalulised”, arvestasime välja, et iga neljas traagiliselt hukkunu on paks, olgu mees või naine. Ja ikkagi – päriselt nii see ei ole.”

726 traagilise hukkumise juhuse uurimine võimaldas dr. Warneril teha lõppjärelduse: kõige sagedamini langevad paksud inimesed autoõnnetuste ohvriks – 46 inimest 726-st. Enesetapuga lõpetasid 22 paksu ning 189 kõhna, kurjategijate läbi kaotas elu 19 paksu ja 109 kõhna.

Dr. Warner märkis, et ta ei oska seda millegi erilisega põhjendada, miks kõhnadel elu suurema riskiga seotud on, või kui, siis ehk seetõttu, et nende eluhoiak on aktiivsem ja et nad hoopis liikuvamad on kui paksud.

„Paksud ei tegele kunagi ohtlike spordialadega nagu mäesuusatamine, parašütism vms.,” arutleb dr. Warner. „Ka on asi ilmselt selles, et traagiliselt hukkub alati rohkem noori kui vanu, ja noorte seas on ülekaalulisi ju tunduvalt vähem kui eakate hulgas.”

Muide – paksuks loeb Kenneth Warner inimese, kelle kehakaal on 10% võrra suurem kui norm ette näeb (kasv miinus 100).