Paaride probleem number üks – kumbki ei taha seksida

4 minutit lugemist

Viis kõige sagedasemat põhjust ja mida nende vastu ette võtta.

Üksainus põgus pilk – ja asi on klaar. Tema tahab ja temake tahab. Kiirustades heidab blondiin pluusi seljast. Prullakad rinnad hüppavad partnerile peaaegu näkku. Ei möödu sekunditki, kui aluspüksid on juba maas, ja mehe riist on kivikõva. Mõlemad tormavad teineteise embusse, nagu oleks homme maailma lõpp. Nad teevad seistes ja lamades, eest ja tagant — ohkavad, oigavad ja karjuvad mõnust. Pidurdamatult läheneb kõrgpunkt. See tuleb niisama kindlalt kui aamen kirikus. Muidugi mõista mõlemal korraga. Nii see asi käib – pornofilmides.

Tegelik elu on paraku teistsugune. Ligikaudu kahel kolmandikul paaridest meenutab vallatlemine abieluvoodis pigem matusetalitust. Kord ei ole tahtmist mehel, kord naisel. Seksuaalvahekorra soovimatus on elukaaslastele probleem number üks. See on tuntud teisteski maades. USA-s on see fenomen nii levinud, et psühholoogid on mõelnud selle kohta välja termini: LSD-sündroom. Need kolm tähte on lühend sõnadest Low Sexual Desire – madal sugutung. Millest küll tuleb see, et maailma toredaimast asjast saab piinavaim probleem?

„Soovimatus seksida võib tuleneda orgaanilistest probleemidest, mida juhtub naistega sagedamini kui meestega,” selgitab dr. Ann Harrison. „Meie sugutungi intensiivsuse määravad hormoonid. Neid peab organismis olema õiges vahekorras. Oma töös olen ma puutunud kokku mõnede naispatsientidega, kes on võtnud organismile ebasobivaid rasestumisvastaseid tablette. Piisas ainult teistele tablettidele üleminemisest, kui sugueluga oli kohe kõik korras.”

Enamasti on soovimatusel seksida siiski psühholoogilised põhjused. Tähtsamad neist on:

Stress

Väsitav töö, tüütud kodused toimetused, laste kasvatamine, alaline rahapuudus – kõik see ei loo kuigi head meeleolu. Tagajärg: pudel õlut teleri ees ja siis head ööd. Seks? Ainult nädalavahetusel. Selle probleemi vastu annab hüva nõu „MAAJA“: Leppige kokku mingi kindel aeg, näiteks kell üheksa õhtul. Selle ajani mängige lastega, sööge, peske. Siis olgu kohustuste ja muredega lõpp. Ülejäänud õhtu pühendage teineteisele.

Liiga palju lähedust

23-aastane Toomas jutustab järgmisest kogemusest: „Ma olin vahetpidamata sõbratariga koos. Viimaks hakkasime teineteisele vastastikku närvidele käima. Nüüd, kui kumbki on tihti koos oma sõpradega ja tegeleb omaenda hobidega, on meil teineteisele palju rohkem rääkida. Ja ma tean jälle, mis on kirg.”

Täitumata soovid

„Peaaegu kaheksa kuud ei olnud me mehega vahekorras. Siis läksime perekonnanõuandlasse. Sellest oli palju abi,” räägib Helle. Avameelses jutuajamises selgus, et mehel oli seksuaalseid vajadusi, mida naine voodis ei rahuldanud. Nagu ka vastupidi. Helle: „Nüüd teeme seda kord ühte-, kord teistmoodi. Ühel päeval hellitan mina teda, teisel tema mind. Minu mehele meeldib, kui ma teda kinni seon, minule meeldivad aga suudlused intiimsetele kehaosadele.”

Üksluisus

Igavus on kõige ohtlikum naudingu hävitaja. Selle üle kurdab 87% kõikidest paaridest. „MAAJA“ soovitab: Tehke koos midagi sellist, mida te pole enam kaua teinud – näiteks romantiline nädalavahetusereis, väljasõit rohelisse, öine alasti suplus järves vms. Mida erakordsem, seda parem. See äratab kustunud kire taas.

Fantaasiavaesus

Mõlemad partnerid peaksid aeg-ajalt uute huvitavate ideedega välja tulema. Aleksander: „Ükskord üllatasin ma oma kallikest õhtusöögiga küünlavalgel. Selle juures tegin ma veel spontaanselt striptiisi. Aga kõige mõnusam asi juhtus hiljuti kõrtsis. Ta tõmbas mu käe oma seeliku alla ja tal polnud pükse jalas. See erutas mind kohutavalt.”

„Mitte täna, kallis!”

Levinuimad ettekäänded ja mis peitub nende taga.

„Ma olen liiga väsinud.”

Tegelikult tähendab see: „Mul pole tahtmist!” Sagedasim põhjus: suguelu on aja jooksul igavaks muutunud. Lahendus: rohkem fantaasiat, rohkem tähelepanu, väikesed kingitused, komplimendid, efektsed üllatused. Ärge oodake eelmänguga „Aktuaalse kaamera” lõpuni!

„Ma pole praegu lainel.”

See väljend tähendab tegelikult: „Miks ei võiks sina vahel aktiivsem pool olla? Võrguta mind! Ma tahaks tunda ennast mõnusalt ja lasta sul ennast hellitada.”

„Pea valutab.”

Selle ettekäände taga peitub vaikne etteheide: „Ma vajan rohkem õrnust. Sa oled voodis liiga egoistlik, teed seda liiga kiiresti ja minu meelest liiga jõuliselt.”

„Mu pea on pulki täis.”

Meeste sagedane ettekääne. Nad sooviksid kiitust, tahaksid kuulda, et kõik, mis nad teevad, on suurepärane. Ka seda, et nad on voodis head.

„Täna mitte, parem homme.”

Vähemalt mitte täielik äraütlemine. Leppige sellega! Mitte keegi ei saa alati tahta. Ärge olge sellepärast partneri peale pahane. Olge tema vastu hea, aga ärge nõudke midagi.

Mille tõttu kaob soov seksida?

87 % – Meil on alati kõik nii tavaline.

75 % – Partneril pole fantaasiat.

63 % – Mul on täitumata soove.

55 % – Mul on tunne, et ma ei saa hakkama.

42 % – Ta ei meeldi mulle enam.

©MAAJA

0

Your Cart