Michael Jacksoni lustipoiste hilinenud paljastused

1 minutit lugemist

Selle aasta 25. jaanuaril esilinastus Sundance’i filmifestvalil palju kõmu ja vastakaid arvamusi tekitanud inglase Dan Reedi (54) film „Leaving Neverland“, mida juunis näitas ka meie Kanal 2.
25. juunil möödus 11 aastat Jacksoni surmast, kuid ikka veel üritatakse teda paljastada, risti lüüa, pulbriks teha. Sealjuures unustatakse ära, et surnust halba ei räägita või ei räägita temast üldse…

Lustipoiss nr 2 Wade Robson oleks  veel palju aastaid Jacksoni nokut imenud, aga paraku tuli vanus peale!
Lustipoiss nr 1 James Safechuck „parim enne möödas” ja miljonitest ilma.

Kuid nüüd filmist, mis põhineb kahe mehe, James Safechucki (s. 28.02.1978), Wade Robsoni (s 17.09.1982), nende õdede-vendade ja vanemate meenutustel. Muigama paneb kogu selle halearmsa loo juures see, et mõlemad mehed on ilmselgelt sünnipärased homod. Tõsi, Jackson ei võrgutanud kedagi huupi, peent vaistu omades ajas ta ligi ainult neile poistele, kelles tajus homoseksuaalset alget ja kes seetõttu olid kergeks saagiks. Loodusseadus! Ka püüton ei ründa saaklooma, keda ta ei suuda alla neelata!
Kui James ja Wade sünnipäraste homodena poleks sattunud Jacksoni võrku, siis varem või hiljem oleksid nad ise hakanud homoseksuaalseid kontakte otsima, kuid siis juba enam mitte naiivsete ohvrite, vaid aktiivsete geidena… [—]
Me laseme teleekraanile filmi „Leaving Neverland“, mis sõna otseses mõttes hävitab postuumselt popstaari, aga vaikime maha meie endi avaliku elu tegelaste seksuaalsed eelistused. See pole aus! Kes oli see kuulus eesti keeleteadlane, kes loengutel avalikult kuulutas: „Munn on ilus eestikeelne sõna!“, miks kuulus telereporter puhkas alati Sotšis septembris, kui just sel kuul eelistasid seal puhata Leningradi ja Moskva homod? Kes oli küll see kuulus klaverikunstnik, kelle klaveritundide ajal (kui õpilaseks olid poisid) istusid emad nii igaks juhuks eesruumis. Oo, ja meie laulutaat! Kui huvitavaid seiku oleks temastki rääkida! Ühestki eesti staarikese või kuulsusehakatise elulooraamatust ei leia me ühtegi sõna nende tegelaste seksuaalsete kalduvuste kohta. Miks küll oleme avalikustamisel nii valivad? Miks?

Edasi loe juuli „Maajast”, seal muudki põnevat!

0

Your Cart