Diplomiga toitke lolle – rikkaks ja kuulsaks saab ka lihtsamalt

13 minutit lugemist

Öeldakse, et ilu ei sünni patta panna. Päris nii see ei ole, sest just kena välimus võib olla suurimaks kapitaliks.

Filmis „Hogwards“ oli Daniel Radcliffe usin õpilane, kuid tegelikus elus oli tal peas kõike muud kui kool. Seoses „Harry Potteri“ võtetega ei jäänud tal enam kooli jaoks aega ja jättis selle jama pooleli. Ütlus „nõudepesijast“ miljonäriks“ kehtib Uma Thurmani kohta täiel määral. Kõigest 15-aastasena jättis ta kooli kus see ja teine, kolis New Yorki ning sai nõudepesijast modelliks. Alles 1988. aastal sai ta rolli filmi „Johnny Be Good“.

Jumala tõsi, rikas on hea olla!

Ryan Gosling on Hollywoodi superstaar, kuid aastaid tagasi ei olnud ta koolis heade õpilaste hulgas ning kaasõpilased isegi pilkasid teda. 17-aastaselt oli tal koolist kõrini ning ta pühendas edaspidi kogu tähelepanu näitleja karjäärile.
Demi Moore tahtis ilmtingimata fotomodelliks hakata ning jättis 16-aastaselt kooli pooleli. Lõpuks sai ta jala maha Hollywoodis ja tegi silmapaistvat karjääri. Ka see staar sai hakkama ilma küpsustunnistuseta. Mitte küpsustunnistus, vaid üksainuke aktifoto avas tema tee filmimaailma.
Sean Connery lahkus koolist 13-aastaselt.
Nicole Kidman lahkus Põhja-Syndey tütarlastekoolist 1984. aastal, kui ta ema haigestus. Nicole asus tööle massaažiterapeudina, et perekonda toetada. Praegu ei vaja tema nimi enam tuvustamist.
John Travolta käis Dwight Morrow keskkoolis aga kukkus välja 17-aastasena. Ta kolis New Yorki ja otsustas tegeleda näitelemisega.
Christina Applegate, kes esines teles juba õige varases nooruses, teadis juba pärast oma esimest suuremat rolli 7-aastasena filmis „Saatana lõuad“, et soovib näidelda ja kuigi ta käis Excelsiori keskkoolis, kukkus ta välja ja keskenduski seejärel hoopis oma kutsumusele.

Sai korra poes käidud!

Ka Karl Lagerfeld polnud mingi eriline koolifänn ja 1953. aastal otsustas koolipngi nühkimise lõpetada. Ta kolis Pariisi ja tema edasine karjäär ei vaja enam kommentaare.
Hilary Swank on paljudele tuttav filmist „Miljoni dollari beebi“ (2004). Oma ainulaadse rolliesituse eest sai ta isegi Oscari ja Kuldgloobuse. Hilary jaoks oli karjäär alati esimesel kohal, kooli jaoks ei olnud tal kunagi piisavalt aega. Pärast oma vanemate lahutust elas ta mõnda aega koos emaga autos ja katkestas kooli 16-aastaselt.
Robert Downey jn. kukkus Santa Monica keskkoolist 1982. aastal välja ja kolis New Yorki, et oma näitlemiskirele järgneda ja see on seni päris hästi tema heaks töötanud. Tom Cruise kavatses hakata preestriks ja käis Prantsuse seminaris, aga otsustas siis näitlemisega tegelema hakata ja pinginühkimise sinnapaika jätta. Hilary Swank on kooli poolelijätmist kommenteerinud nii: „Tundsin end outsiderina. Ma ei tundnud, et sulandusin. Ma ei kuulunud sinna mingil moel. Ma ei tundnud isegi, et õpetajad oleks mind sinna tahtnud. Ma tundsin, et mind ei nähtud ega mõistetud.“
Jim Carrey käis neljas erinevas koolis noorena, ent ei lõpetanud kunagi keskkooli ja langes 15-aastaselt välja, sest käis pere toetamiseks täiskohaga tööl ja hoolitses raskesti haige ema eest.

Sitaks lahe lennuilm on täna!

Johnny Depp oli 15-aastaselt kooliga ühel pool. Mingil hetkel muutis ta meelt ja tahtis kooli tagasi minna, kuid tollane koolijuht soovitas tal oma suur unistus teoks teha ja nii reisis Johnny koos oma tolleaegse bändi Band The Kids Los Angelesse, kus ta kohtus Hollywoodi staari Nicolas Cage’ga, kes soovitas tal näitlejaks hakata. Lugeja ei suuda uskuda, kes on järgmine koolitunnistuseta Hollywoodi staar.
Nicolas Cage soovitas Johnny Deppil näitlejaks hakata, kuid koolist ei tahtnud omal ajal temagi kuulda. Cage astus UCLA-sse, maailma ühte prestiižikamasse ülikooli, kuid see ei takistanud tal juba 17-aastaselt oma õpinguid katkestamast. 1981. aastal võttis ta vastu oma esimese rolli filmis „Best of Times“.
Drew Barrymore töötab juba seitsmendast eluaastast alates filmiäris. Pole siis ime, et tal kooli jaoks aega ei jätkunud. Oma osa oli ka narkootikumidel, miks kollitee pooleli jäi. Charlie Sheen üritas näitlejaks saada juba nooruses. Tõenäoliselt oli see ka põhjuseks, miks tal koolis olid halvad hinded ja miks ta sageli koolist puudus. Mõni aeg enne Santa Monica keskkooli lõpetamist paluti tal koolist lahkuda.
Ka Cher jättis kooli pooleli, ja kui olekski lõpetanud, poleks see tema laulja- ja filminäitleja karjääri kuidagi mõjutanud.

Oeh, lahe on autos jalgu sirutada.

Cameron Diaz käis Long Beachi polütehnilises keskkoolis Californias, aga teadis juba siis, et tahab modellindusega tegeleda. 17-aastane Cameron Diaz ei mõelnud pikalt järele, kui talle modellilepingut pakuti. Ta lahkus koolist ja võttis vastu Elite Modeling Managementi lepingu.
Praeguseks on ta maailma üks tuntumaid filminäitlejaid. Ja temagi on ilma koolitunnistuseta.
Charlize Theron oli 16-aastane kooliõpilane Johannesburgis, kus ta naljaviluks modellivõistlusest osa võttis ja selle võitis. Selleks et modellina õnne proovida, jättis ta kooli pooleli. Boris Beckeri suurimaks sooviks oli saada professionaalseks tennisistiks ja nii jätis ta keskkooli Heidelbergi gümnaasiumis pooleli.

Staaride magus elu

Oh kurat, varsti peab jälle muru niitma!

Kujutage endale korraks ette, et te olete Madonna või Sylvester Stallone. Te ei saa enam rahulikult tänaval jalutada, poodi minna, kohvikus einestada, pangas asju ajada. Teid tuntakse kõikjal ära, pildistatakse, jälgitakse, arvustatakse… Teile lähedased inimesed fikseerivad iga teie liigutuse, ka selle, kui hea või kahvatu te välja näete, kellega kurameerite, kellega olete vestelnud. Hollywoodi staarid elavad näiliselt kombekat pürjelielu, teisalt aga anduvad ohtlikele pahedele. Mitte kunagi ei saa nad elada nagu tavalised inimesed. Miks kinoiidolid kipuvad tavapäraseid moraalinorme lõhkuma, põgenevad narkootikumide uimastavasse maailma, sirutavad käe pudeli järele, peavad arvukaid armukesi ega pole suutelised korralikku abielu elama? Sellel on mitu põhjust.

Miks staarid elavad nii ekstravagantset elu?
Sellepärast, et neil peaaegu puudub eraelu. Populaarsus muudab nende isiksust. Staare ümbritsevad agendid, stuudiobossid, mänedžerid ja ihukaitsjad aitavad kaasa omamoodi vanglasündroomi tekkimisele. Pealegi aheldavad neid lepingud ja nii ei ole iidolid enam oma aja ega iseenda peremehed. Isegi selline looduslaps nagu farmeripoeg Kevin Costner ei saa enam takistamatult oma lastega jalutada või lõbustusparki külastada. Muidu häbelikul Robert de Nirol viskas aga üle, kui kord Miamis prominentide kohvikus Strand einestamise ajal keegi naine teda pildistas. Oscari-kavaler hüppas püsti, rebis tundmatu daami fotoaparaadist filmi ning sõimas pildistajat nagu viimane laadavurle. De Niro kannatab kaamera-allergia all. Niipea, kui ta näeb endale suunatud fotoaparaati, muutub ta agressiivseks ja laseb käed käiku.

Sellisel jahtlaeval on päris mõnus sohval pikutada!

Ühe oma Saksamaa-reisi ajal suhtus Tom Cruise põlastavalt Müncheni nooblimais hotellis Vier Jahreszeiten pakutud delikatessidesse ning ärgitas oma saatjaid minema lähimasse McDonald’si söögikohta hamburgereid ja friikartuleid tooma. Mats jääb matsiks ka siis, kui ta on kas või kümnekordne miljonär!
Olympia Dukakis andis kell kaks öösel Berliini hotellis Intercontinental korralduse, et talle toodaks numbrituppa elektripliit ning ökoloogiliselt puhast juurvilja.
Miks filminäitlejatel, kes elavad näiliselt igati kombelist elu, arenevad sageli välja ekstreemsed kalduvused?
Asi on selles, et iga staar kardab paaniliselt oma tähe loojumist. Kes on kord tippu jõudnud, ei saa enam kunagi langeda täielikku unustusse. „Kustunud täht” peab arvestama ka edaspidi kaaskodanike uudishimu, võltside kaastundeavalduste või õelate reaktsioonidega. Iidolile jääb tema kuulsusrikas minevik, kuigi teda ei saada enam mänedžerid, teenrid ja ihukaitsjad.

Tagasihoidlik õhtusöök.

Bette Midler meenutas oma olelusvõitlust: „Ma tarvitasin narkootikume. See oli kohutav. Ma ei olnud kunagi varem nii palju kaalust alla võtnud. Ühel kontserdil hüppasin ma lavalt maha ning läksin automaadi juurde, et endale tahvel šokolaadi osta. Mind päästis mänedžer, kes kihutas minema kõik, kes üritasid mulle narkootikume pakkuda!“ Staari allakäik oli vääramatu ning üks ebaõnnestumine järgnes teisele.
Ka Debra Winger vajab olukorrast väljatulekuks edu. Selleks, et Timothy Huttoni eksabikaasa ei pöörduks tagasi vana eluviisi juurde. Winger: „Ma võtsin kõike – kokaiini, tablette, kuid mitte iga päev. Lõppude lõpuks ei tahtnud ma ju ainult kaifi saada, vaid ka töötada. Praegu oleks mul kahju selliste asjade peale raha raisata.”
„Kui sa oled kuulus, tuleb uimasti odavalt kätte. Igaüks on valmis sulle midagi pakkuma ja see on tõeline draama,” tunnistas John Belushi lähedane sõber Robin Williams. Belush suri ülemäärase kokaiiniannuse tagajärjel. Ka Robinist sai narkomaan, kuid tal jätkus jõudu teha läbi piinarikas ravikuur.

Miks staarid kergesti igasuguse mõõdutunde kaotavad ja nii pillavalt elavad?
Raha hakkab pähe. Raha tähendab võimu. Samas kardab rikas inimene oma varandust kaotada. Staarid arvavad, et raha eest saab kõike, ka armastust.
Halastamatu võitlus rollide pärast ning teadmatus, kas uuest filmist saab kassatükk või mitte, tõukab staare tegema äärmuslikke tempe. Nad naudivad sülle sadanud rikkust ning püüavad sellest võtta maksimumi.

Sellises magamistoas on hea uni garanteeritud.

1975. aastal võtsid produtsendid vastu 29-aastase Stallone stsenaariumi ja andsid talle filmis ka peaosa. „Ma oleksin Rockyt mänginud ka sooja lõunasöögi ja 1,5 dollari eest päevas,” meenutas Stallone hiljem. Aasta pärast oli mees miljonär. Tema kahekohalisest pangaarvest sai seitsmekohaline…
Oma tujukuse ja ettearvamatu käitumisega peletavad paljud staarid aja jooksul kõik sõbrad endast eemale. Rikkad kinoiidolid muutuvad neurootikuteks, kes raiskavad oma raha lausa arulagedalt. Elukutsest tingitud stressi võimendavad isiklikud probleemid partneriga. Ühed maandavad tekkinud pingeid uimastite või alkoholiga, teised tormilise armueluga, kolmandad sööstavad aga armuseiklustesse, et saada vastust küsimusele: kas ma ikka olen nii kütkestav ja seksikas, kui ma kaamera ees välja näen?
Julia Roberts on parim näide. Pulmadest Kiefer Sutherlandiga ei tulnud midagi välja. Filmi „Hook” ajal oli tal raskusi distsipliiniga, sõnavahetused rezissöör Steven Spielbergiga vaheldusid närvikriisidega. Kuigi pärast filmi „Hook” ekraaniletulekut tituleerisid mõnedki ülivõrdeid armastavad ajakirjanikud Robertsi kõige kaunimaks haldjaks, olid teised sulerüütlid palju sarkastilisemad ega leidnud Robertsi isikus ega ka tema mängus midagi sellist, mis oleks andnud alust ülivõrretele.

Kerge eine on kohe valmis.

„Ma kõikusin uimastite, alkoholi ja seksi vahel,” tunnistas Melanie Griffith. Tema endine mees Don Johnson, kellega ta 1989. aastal koguni teist korda abiellus, ütles otse välja: „Kas paks, peenike, blond või brünett – ma ei suuda ühelegi naisele vastu panna.”
Isegi kaugeltki mitte kõige vooruslikum Dennis Hopper ütles Doni kohta järgmist: „Don on siga, ebamoraalne, seelikukütt ja viinanina.”
Melanie’d ja Doni hoidis koos ainult ühine narkoprobleem.
„Paljud minu kolleegid tarvitavad kokaiini, kuna see aitab figuuri hoida. Ma olin kurnatud ja stressis. Tõsi, kehaliselt kannatasin ma alles ravikuuri ajal. Minu suur õnn seisnes selles, et ma kohtasin Alec Baldwini. Tema kohalolek ja armastus andsid mulle jõudu endaga toime tulla,” avameelitses Kim Basinger. Sellal, kui Alec Baldwin päästis Kimi, tõi Meg Ryan oma armastusega kolleeg Dennis Quaidi narkopõrgust välja.

Miks vägevate filmikompaniide loodud staari imidzi ja tema isikliku elu vahel valitseb sageli sügav kuristik?
Seda juhtub eelkõige siis, kui miljonite naiskinokülastajate südamed vallutanud kinokangelane tegelikkuses ainult mehi armastab. Homoseksuaalsed staarid püüavad iga hinna eest varjata oma tegelikke kalduvusi, et mitte publiku illusioone lõhkuda ja karjääri kahjustada. Staari kaksikelu avalikuks tulek põhjustaks eriti teravaid konflikte.
Teise kategooria moodustavad filmi-iidolid, kes oma eluloo mõningaid lõike ilustavad või hoopiski maha vaikivad. Staaride keerutamisel ja vassimisel pole mingeid piire. Salatakse maha oma tegelikke kalduvusi, vanust ja varasemaid ameteid. Milline staar julgeks tunnistada, et nooruses oli ta kõige lihtlabasem libu? Kes söandaks vabatahtlikult tunnistada, et ta alustas oma karjääri pornofilmides?

Miks staarid nii sageli kosmeetikuid külastavad?
Nad kardavad paaniliselt oma fänne kaotada. Staarid värisevad ainuüksi mõtte ees, et ühel päeval ei kõlba nad enam kirgliku armastaja või võitmatu rusikakangelase ossa. Nende deviis kõlab nii: kõigi meditsiiniliste ja kosmeetiliste trikkide abil nooreks jääda!

„Marta, ae! Ega sa ei tea, kus mu viienda klassi lõputunnistus on?”

Isegi Kirk Douglas laskis oma nägu noorendada. „Ma ei taha mitte mingil juhul kortsulise ja tudiseva raugana oma elupäevi lõpetada. Helikopteriõnnetusest olen ma õppust võtnud ning endale teadvustanud, et ma pean elama alati täie pingega. Katastroofi ajal nägin, kui habras võib minu eksistents olla, ning ma tahan mulle jäänud ajast võtta, mis võtta annab,” meenutas filmiveteran.
„Ma ei ela igavesti ning see teeb mulle hirmu,” avameelitseb Sylvester Stallone. Selleks, et vananemist aeglustada, teeb Stallone kaks korda aastas läbi süstikuuri preparaadiga „Gerovital H-3”. Atleedist staari sõbrad teavad rääkida, et Stallone neelab päevas kuni 65 medikamenti, et ennast vormis hoida. Stallone: „Ma olen oma kehaga väga rahul. See on (õigemini oli) Hollywoodis üks ilusamaid. Arnold Schwarzeneggeril võivad ju võimsamad musklid olla, kuid mina olen väledam.”
Clint Eastwood võttis ette 17 000 dollarit maksma läinud vaevarikka juuste siirdamise operatsiooni.
Shirley MacLaine teab aga head nõu anda: „Magage alati peaga lõunasse. Lõuna on energiaallikas, mis öösel teie keha taas laeb.”
Uue ninaga hiilgavad Jennifer Grey ja Sissy Spacek.

Miks kinoiidolid kõigis asjades liialdama kipuvad?
Ainult show– või kinobisnessis on võimalik, et metsalangetajast (Clint Eastwood), mööblilakkijast ja tislerist (Sean Connery), puusepast (Harrison Ford), kingamüüjast (Bill Cosby) või koristajast ja telefonistist (Barbra Streisand) saab pururikas, kogu maailmas tuntud staar. Paljud superstaarid pärinevad vaestest perekondadest, on puuduliku kooliharidusega ega suuda hiljem psüühiliselt oma sotsiaalse tähelennuga toime tulla. Näiteks naiste lemmikud Robert Redford ja Tom Cruise pole isegi keskkooli lõpetanud.
šleöö rikkaks saamine jätab endisele vaesele tugeva jälje ning avaldub kõige veidramal moel. Mõned staarid-uusrikkad muutuvad ihnuskoiks nagu Barbra Streisand, kes kingib teda teenindavale personalile oma müügist ülejäänud plaate. Osa tõusikutest-staaridest astub aga kahtlastesse sektidesse. Priscilla Presley, Tom Cruise, Kristie Alley ja John Travolta otsivad oma õnne ja hingerahu sektis Scientology Chruch. Teised iidolid põgenevad jällegi ebausku ja okultismi.
Eddie Murphy usub, et keegi teda alatasa jälitab, ja nii peavad ihukaitsjad teda ka kõige kõrvalisemates paikades saatma. Pealegi laseb koomik iga ruumi, kuhu ta astub, läbi otsida, et seal ei oleks pealtkuulamismikrofone.

©Peter Hagen