Abielu noore partneriga kui nooruse eliksiir

4 minutit lugemist

Kes on näinud palju aastaid tagasi Tallinna Draamateatris lavastatud näidendit „Harold ja Maude“ või vaadanud samanimelist filmi (1971), siis tal seoses Alla Pugatšova abiellu astumisega temast 26 aastat noorema mehega küsimusi ei teki. Armastus ei küsi mitte ainult aastaid, ta ei küsi ka sugu. On mees armunud mehesse ja naine naisesesse, täiskasvanu lapsesse või vastupidi. 1929. aastal ilmunud raamatus „Die Frau als Sexualverbrecherin“ (Naine kui seksuaalkurjategija) mainitakse juhust, kus 30-aastane kasvatajanna armus seitsmeaastasesse poisisse. Nojah, tänapäevase mõõdupuu järgi oli tegemist raske seksuaalkuriteoga. USA-s oleks selle kasvatajannale väänatud vähemalt 10 aastat vanglakaristust, Eestis oleks ta kolm aastat tingimisi vanglakaristust saanud ja Delfi ülitargad kommentaatorid oleksid nõudnud tema ahju ajamist, tuleriidal põletamist, tulise rauaga häbimärgistamist jne. Kuid rahunegem maha, võtkem selliseid asju kui Veenuse eksitusi. Mis puutub aga üldse armastusse, siis vanusevahe võib teatud juhtudel nii asjaosalistele, kui ka frigiidsetele või erektsiooniprobleemidega prokuröridele ja kohtunikele probleeme tekitada, kuid ei takista mitte kedagi armumast – ei endast tunduvalt nooremasse ega endast tunduvalt vanemasse, öelgu karistusseadustik selle kohta mida tahes. Armastus võib ju pime ja isegi moraalitu olla, kuid ei armunud kõrvalseisjate mulast või epistlist hooli…

23. detsembril 2011 abiellusid suurema kärata Moskva kesklinna perekonnaseisuametis laulja ja kolmekordse vanaema Alla Pugatšova ning tema kauaaegne austaja Maksim Galkin. Enne abielu „käisid“ Pugatšova (62) ja Galkin (35) 10 aastat. Perekonnaseisuametisse mindi vargsi ning järgmisel päeval toimus pidu ühe restorani suletud uste taga. Külalisi oli kutsutud umbes 40, pulmavanemaks oli blondeeritud tenor Nikolai Baskov – toosama, kelle kuulsus rajaneb sellel, et ta hästi valju häälega lõugab (vabandust: laulab!). Pulmavanem kinkis noorpaarile (vanapaarile?) Fabergé serviisi.
2009. aastal oli blondeeritud Baskov öelnud, et ka temal endal poleks midagi Allaga abiellumise vastu, sest ta tegevat iga mehe õnnelikuks.
Vanarahva tarkus aga ütleb: esimene kord abielluda on kohustus, teist korda rumalus ja kolmandat korda meeletus. Kuid mida öelda Alla Pugatšova kohta, kes abiellus viiendat korda?! Viiest abikaasast kaks olid homod. Aga ei ole hullu – skoor 3:2 on ikkagi Alla Pugatšova kasuks!

Rekordilised vanusevahed

Kes arvab, et Alla ja Maksimi vanusevahe on liiga suur, siis paljud Lääne staarid annavad selles osas silmad ette. Staaride vanusevahe edetabel ei pruugi samas tõestada väidet „armastus ei küsi aastaid“. Nimelt on osad edetabelis ilutsevatest tegelastest juba jõudnud suurema või väiksema skandaaliga lahku minna. Lisaks on tabel ka (vastupidiselt Pugatšova-Galkini suhtele) tugevalt vanemate meeste poole kaldu.

Beyoncé Knowles ja Jay Z 12 aastat
Nicolas Sarkozy ja Carla Bruni – 13 aastat
Demi Moore ja Ashton Kutcher – 15 aastat
Tom Cruise ja Katie Holmes – 16 aastat
Alice Kim ja Nicolas Cage – 20 aastat
Kevin Costner ja Christine Baumgartner – 22 aastat
Calista Flockhart ja Harrison Ford – 22 aastat
Sylvester Stallone ja Jennifer Flavin – 23 aastat
Bruce Willis ja Emma Heming – 24 aastat
Donald Trump ja Melania Knauss – 24 aastat
Chuck Norris ja Gena O’Kelley – 24 aastat
Emmanuel Macron ja Brigitte Macron 24 aastat
Michael Douglas ja Katherine Zeta Jones – 25 aastat
Caetana Fitz-James Stuart ja Alfonos Diez – 25 aastat
Rod Stewart ja Penny Lancaster – 26 aastat
Steve Martin ja Anne Stringfield – 26 aastat
Celine Dion ja René Angélil – 26 aastat
Eric Clapton ja Melia McEnery – 31 aastat
Juan Collins ja Percy Gibson – 32 aastat
Billy Joel ja Katie Lee Joel – 32 aastat
Soon-Yi Previn ja Woody Allen – 35 aastat
Clint Eastwood ja Dina Ruiz – 36 aastat
Hugh Hefner (1926–2017) ja Crystal Harris – 61 aastat
Nicole Smith (1967–2007) ja J. Howard Marshall (1905–1995) – 63 aastat

* * *

Väljavõte intervjuust, mille Alain Delon (s 1935) andis 1993. aastal

Teie naine on teist 32 aastat noorem. Kas see mängib mingit rolli?
Delon:
Tohutut. Ma vaatan sellele asjale nii: teatud vanuses vajab mees hapnikku, uut verd – ja seda suudab anda ainult naine. Kuid ta peab vähemalt 20 aastat noorem olema. See muudab elu totaalselt.
Kuid enamus mehi alustavad pea samaealise naisega…
Delon:
Kuna nad mitte mõhkugi ei taipa. Aga kui sa ise oled juba 40 või 50, siis sa märkad, et vajad naist, kes oleks 25 või 28 aastat vana. Siis algab uus elu, mõistate?
Ja kui ollakse 80-nene?
Delon:
…tuleb endale võtta 40-aastane naine.
Kuid vanusevahe muutub üha suuremaks.
Delon:
Toogem näiteks Picasso. Tal oli kuus naist, ta suri 81-aastaselt ja tema viimane naine oli 40-nene. Sellised tugevad isiksused nagu Henry Miller või Chaplin mõistsid, et naised annavad nooruslikku energiat.
See on masohhisti jutt.
Delon:
Miks? Kas te arvate, et ma ütlen igal hommikul oma naisele: „Ma olen 58” ja tema ütleb: „Ma olen 26”? Ei. Kui me välja läheme, ei ütle inimesed „Kuidas sa võid selle vana mehega koos elada?” Kui suhted klapivad, pole vanusel tähtsust. Emba-kumba, kas sa sobid temaga või mitte. Selline on elu, selline on abielu, selline on armastus.
Ka vana hobune tahab kaeru
Mida vanemaks mees saab, seda nooremat partnerit ta endale ihaldab. Hallide meelekohtadega härrasmees, käevangus 25- või 30-aastane naisterahvas, kuulub juba ammugi meie igapäevasesse tänavapilti. Noori naisi ei kütkesta üksnes vanema mehe seltskondlik positsioon või tema raha. Naistele meeldib, et vanemad mehed on palju tundelisemad, voodis mitte nii äkilised ja kärsitud. Nad on oma sarved ammugi maha jooksnud ning on huvitatud sellest, et endast nooremat partnerit mitte kaotada. Keskeas härrad on kogenud ja teavad täpselt, mida naine vajab. Pealegi kinnitab statistika, et tervelt 62 protsenti naistest, kellel on vanem mees, saavad iga vahekorra ajal orgasmi. Naistest, kellel on endavanune või noorem partner, saab rahulduse ainult 41 protsenti.

©Peter Hagen

0

Your Cart