Abiks algajale salakaubavedajale ja sageli reisivale poissmehele

2 minutit lugemist

Nagu hambaniidi valik või õige temperatuuri reguleerimine pesumasinas on ka kohvri pakkimine üks neist tähtsatest kunstidest, mida emad on oma poegadele ajast-aega õpetanud. Nood ignoreerivad seda aga tänapäevalgi, mis tähendab, et garderoob, millega puhkusel või ärireisil esineda tuleb, tundub kohvrist välja võttes teerulli alt tulnuna. Seda ei juhtu, kui pidada silmas järgmisi näpunäiteid:

1. Vali õige kohver

Pikemateks reisideks soovitavalt toekam ja tugevamate külgedega, et ta kauem vintsutamisele vastu peaks. Lühilendudeks ja -sõitudeks võib kohver olla pehmem ja odavamast materjalist.

2. Mõtle kohe tagasireisile

Võta alati kaasa plastkott, millesse pistad eraldi mustaks läinud pesu ja rõivad, nii et tagasireisil või koju saabudes oleks sul kohvrist kõhe midagi puhtaks jäänut kiiresti käepärast.

3. Mõtle hästi läbi, mis käsipakki läheb

Loomulikult pass, piletid, tähtsad töised dokumendid ja raha. Kui su lend näiteks viibib, ei pea sa raske kohvriga ringi lonkima, peljates seda pagasisse anda.

4. Pane oma riided korralikult kokku

Mitte elegantselt loopides, nagu nad seda filmides teevad. Ja iga eseme vahele paiguta polstriks leht pehmet pakkimispaberit, mis rõivaste kortsumist takistab. Püksid pane kohvrisse koos riidepuuga, nii et saabudes oleks neid hõlbus üles riputada.

5. Paiguta raskemad esemed kohvri põhja

Sellega väldid riiete ja õrnemate esemete kahjustamist, kui su kohvrit konveieritel ringi keerutatakse. Jalanõud paiguta viimasena, ja nende kõrvale midagi paksemat või toekamat, et nad paigal seisaksid, kui kohvrit ka loobitama peaks.

6. Kosmeetika ja pesemisvahendid pane eripakendisse

Ja tingimata veekindlasse, vältimaks ebameeldivusi nende võimaliku lekkimise puhul.

7. Tee kohvrisse salasahtel

* Selle paigaks vali kohvri põhi.

* Tee terava noaga kohvri iga külje vooderdisse kaks paralleelset lõiget – põhjast nii kõrgele, et su salakaup ära mahuks. Urgitse kruvikeerajat käsutades lõigete vahe tühjaks, nii et tekiks üks paari millimeetri sügavune õnarjoon.

* Lõika õhukesest, aga tugevast materjalist välja korrapärane ristkülik, mis oleks veidi suurem kui kohvri pärispõhi. See peaks olema hästi painduv, et ta kohvrisse surumisel ei murduks ning et servadesse ei tekiks nähtavaid sälke. Mõistagi peaks see olema voodriga ühte värvi ja sellega võimalikult sarnane.

* Nüüd pane kiht vatti või porolooni kohvri pärispõhja ja paiguta sellele oma salakaup – kindlalt, et see ebasobival momendil ei liiguks, kõliseks ega mulksuks.

* Suru võltspõhi õnarasse, kuni ta on hästi paigas, lisades vajaduse korral liimi.

* Maskeeri oma käsitöö rõivaste jm. tavaliste reisitarvetega.

8. Kaalu pakitud kohver tingimata ära

Et sind pagasi eest tasumisel üllatused ei tabaks. Ning kuula juba enne reisi aegsasti järele, missugused on pagasi piirkaalud eri reisiklassides ning kui suur ja raske tohib olla käsipagas.

Kaido Kanep

0

Your Cart